fbpx

Krótka historia o ignorancji

… i braku manier pracownika studia tatuażu Stoneheads Tatoo z Wrocławia.

Zdecydowaliśmy się opisać historię studia tatuażu i jej pracownika/przedstawiciela jako przykład jakże typowego dla Polski prostactwa i braku refleksji – wszystko w kontekście weganizmu oczywiście.

Pewna sympatyczna weganka chce sobie zrobić tatuaż. Wie, że nie wszystkie tusze są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego* więc zadaje pytanie na wydarzeniu 2nd Warsaw Tattoo Convention 2014 o treści:

Na to Pan Krzysztof Wesołowski  ze Stoneheads Tatoo odpisuje niezbyt uprzejmym pytaniem:

oraz memem z prosiakiem. Koledzy legitymujący się podobnymi manierami (są i lajki!) wtórują tekstami typu:

Ale nie wszyscy użytkownicy FB mają takie podejście, część uważa pytanie chętnej na tatuaż za uzasadnione, krytykując kiepskie wychowanie wyżej cytowanych gentlemanów. Jeden z nich odnajduje FB studia, zamieszcza ocenę – jedną gwiazdkę i podpisuje – dokładny cytat: “żenujące podejście do klientki”.

Co robią przyjaciele FB Stoneheads Tatoo? Kontaktują się z nim celem wyjaśnienia sprawy? Kontaktują się “po męsku” z kobietą, która pytała żeby przeprosić za całą sytuację i zaproponować zniżkową cenę na tatuaż? Nie, postanowili załatwić sprawę jak prawdziwe cebulaki – zgłosili “naruszenie standardów społeczności FB” w stosunku do jej posta. Oceńcie sami:

Nawet ciekawiej robi się w kontekście facebookowicza, który dał jedną gwiazdkę studiu na FB (wydawałoby się, że po to właśnie jest to narzędzie żeby w kulturalny sposób recenzować wszystkie aspekty funkcjonowania danej placówki). Otóż osoby utożsamiające się ze studiem zgłosili również naruszenie standardów społeczności FB. Ocena i post nie tylko zostały skasowane ale użytkownik został zablokowany na 24h! Oto i treść tego “naruszającego standardy” posta, “żenujące podejście do klientki”:

Znacie inne podobne przypadki sprawnego działania FB – zdecydowanie nadgorliwego? Przykład FP “jebać wegetarian i wegan” pokazuje że jest to kompletnie nie działające na co dzień narzędzie nawet w wydawałoby się jednoznacznych przypadkach.

Tym razem osoby związane ze studiem zamiast poświęcić czas na dokształcenie się w temacie wegańskich tuszy postanowiły zebrać grupę, która zgłosi naruszenia albo użyły swoich znajomości wśród pracowników FB. Oba warianty fatalnie świadczą o studiu i ciężko byłoby polecić ich usługi przy takim nastawieniu.

Pewnie nie byłoby sprawy – kolejne zdarzenie, w którym osoby ze studia kasują niewygodne dla siebie opinie – bądź sprzeczne z ich światopoglądem. Tym razem osoba, która oceniła ich na jedną gwiazdkę i została zablokowana przez dobę nie miała możliwości wykonywania swojej prasy – administrowania swoimi Fanpage`ami a posty, które ustawiła z wyprzedzeniem nie zostały opublikowane. Sytuacja utrzymuje się już 48 godzin.

Jak tylko mnie odblokują zostawię im ponownie jedną gwiazdkę a Wy na ile ocenicie Studio Tatuażu Stonehead Tatoo?

*Więcej o tatuażach w kontekście składników pochodzenia zwierzęcego tutaj.

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares