Mięso i skóra bez cierpienia zwierząt

To nieprawda, że skóra jest tylko produktem ubocznym przemysłu mięsnego. Więcej, o współczesnym, okrutnym, procederze pozyskiwania skór ze zwierząt pisaliśmy tutaj.

shutterstock_106435118

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań imitujących wyroby skórzane. Jednym z nich jest nowy start up ze Stanów Zjednoczonych – Modern Meadow. Firma chce być źródłem skóry dla projektantów, producentów obuwia, samochodów i mebli. Ich produkt ma powstać bez wykorzystywania zwierząt!

Nowoczesna linia produkcyjna przygotowuje materiał łudząco podobny do naturalnej skóry korzystając z procesu biofabrykacji. To nie jest kolejna wersja sztucznej skóry. To zupełnie nowa jakość, wykorzystująca nowoczesne rozwiązania z zakresu biologii i druku 3d.

Jednocześnie wciąż trwają prace nad produkcją laboratoryjnego mięsa. Teraz do projektu dołącza Modern Meadow proponując nowe rozwiązania w zakresie pozyskiwania skór. Wszystko wskazuje na to, że w nieodległej przyszłości, nawet przy zachowaniu obecnego poziomu konsumpcji mięsa, uda nam się uwolnić od cierpienia miliony zwierząt przetrzymywanych na fermach przemysłowych.

Nie zależnie od tego czy chodzi o mięso czy skórę – wkrótce ich produkcja nie będzie wymagała zabijania zwierząt.

Co więcej – produkcja mięsa in vitro zmniejsza zużycie wody o 90%, ogranicza jednocześnie emisję gazów cieplarnianych o ponad 80%.  Koszt produkcji laboratoryjnego mięsa wciąż spada.

Wierzymy, że wykorzystywanie zwierząt niedługo przejdzie do historii. Problem eksploatacji zwierząt i niszczenia środowiska przez współczesne fermy hodowlane dostrzega coraz więcej specjalistów z zakresu ochrony przyrody  i nauk ścisłych.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/news/future-of-leather-without-cruelty-is-coming-soon/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content