Brutalna niewola słoni w zoo! Pomóż uwolnić Jothi i Surapa!

W Buffalo Zoo,  jednym z ogrodów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych przetrzymywane są w niewoli dwa słonie – Jothi i Surapa. Zwierzęta żyją na małej, zaledwie pół hektarowej powierzchni. Nie mają dostępu do świeżej trawy, jedynie betonowy boks. Kiedy goście opuszczają zoo, słonie zamykane są w małych, metalowych klatkach. Buffalo Zoo to dla słoni jeden z najgorszych ogrodów zoologicznych na świecie.

254487-1483821994-wide

Słonie to bardzo społeczne i inteligentne zwierzęta. W naturze przemierzają codziennie dziesiątki kilometrów. Miejsce tych pięknych zwierząt jest w ich naturalnym środowisku, nie na betonowym wybiegu. Słonie przyzwyczajone są do zupełnie innego klimatu, potrzebują błota i wody do zabawy, zmieniających się cech krajobrazu – potrzebują wszystkiego czego nie jest w stanie zapewnić im zoo.

Nudny i jednostajny krajobraz sprawia, że zwierzęta dopada stagnacja i apatia. Pojawia się stereotypia – zaburzenie psychiczne charakterystyczne dla zwierząt przebywających w niewoli.

Możemy pomóc Jothi i Surapie! Do zoo spływa coraz więcej negatywnych opinii. Jeden z azyli – Elephant Sanctuary jest gotowy przyjąć oba zwierzęta. Pod jednym warunkiem – Buffalo Zoo musi samo z nich zrezygnować. Do tego potrzebne są Wasze podpisy!

Podpisz petycję i podaj dalej! To naprawdę działa!

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/tell-the-buffalo-zoo-to-retire-elephants/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

5 komentarzy

 1. Joanna Ruszczyk pisze:

  stop!

    

 2. Sara Siwocha pisze:

  Słoń powinien zostac przywrócony do swojego naturalnego środowiska. To zoo powinni zamknąć na dobre!

    

 3. max pisze:

  freedom

    

 4. Maja Pykało pisze:

  Stop doping this to that poor Animals!!!

    

 5. Marta Chruściel pisze:

  Pomagajmy !!!

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content