Antyfutrzarski pokaz mody z gwiazdami

15 listopada Fundacja Viva! oraz Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru (MSKPU) zorganizowały pokaz mody #STOPFUTROM, w którym po wybiegu przeszło kilkanaście największych polskich gwiazdy, w tym Tamara Goznalez Perea (Macademian Girl), Daria Ładocha, Natalia Janoszek, Gabi Drzewiecka czy Wiktoria Gąsiewska

Fundacja Viva! i MSKPU połączyły siły, by pokazać, że świat mody może się obejść bez okrucieństwa wobec zwierząt. Coraz więcej światowych marek rezygnuje z futer w swoich kolekcjach.

a

Lata ujawniania, jak wygląda rzeczywistość zwierząt na fermach, i nagłaśniania tematu sprawiły, że futra przestały być postrzegane jako synonim luksusu, a stały się symbolem bezduszności osób, które je noszą, i pazerności co poniektórych projektantów.

Viva! od kilkunastu lat walczy o wprowadzenie zakazu chowu zwierząt na futra w Polsce. W naszym kraju zabija się co roku na futro aż 10 milionów zwierząt. Jesteśmy pod tym względem drudzy w Europie, a trzeci na świecie.

Ideę poparło wiele gwiazd, które przeszły się po wybiegu w wybranych kreacjach, z planszami z napisem „#stopfutrom”. Powiedziały też kilka słów o tym, dlaczego nie noszą futer i są za wprowadzeniem zakazu tego przemysłu w Polsce. W pokazie wzięły udział: Karolina Pilarczyk, Gabi Drzewiecka, Natalia Janoszek, Tamara Gonzalez Perea, Julia Kamińska, Wiktoria Gąsiewska, Katarzyna Chorzępa, Ewa Szabatin, Daria Ładocha, Barbara Pasek, Anna Matysiak.
Pokaz poprowadził Leszek Stanek.

Współorganizatorem pokazu była szkoła MSKPU, która od początku swojego istnienia wspierała nauczanie etycznego projektowania ubrań. Od zawsze w Statucie szkoły widniał zakaz stosowania futer oraz skór naturalnych w projektach. MSKPU jest także pierwsza szkołą mody w Polsce, nauczająca CSR w biznesie odzieżowy.

Empatia jest w modzie!

Transmisja z pokazu: https://tinyurl.com/vocaqzt

Zdjęcia WBF

b c d dd e f g h i j k l m n o p r s t u w x z

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content