„Umysły innych zwierząt”

Zapraszamy do obejrzenia wykładu „Umysły innych zwierząt” , który odbył się w maju z okazji warszawskich obchodów Tygodnia Wegetarianizmu. Prelegentem był porf. dr hab. Wojciech Pisula.

Więcej informacji na temat psychologii zwierząt przeczytacie w Zeszytach Praw Zwierząt.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

12 komentarzy

 1. martamikita pisze:

  czemu nikt nie komentuje, że fajny wykład? wszystkie komentarze skupiają się na kłótni wątek niżej, a tu proszę profesor Pisula tak ciekawie mówi !

 2. torr pisze:

  Może dlatego że prof. Pisula to „wielki propagator wegetarianizmu” i jako taki jest nieobiektywny. Jest stroną w fundamentalnym sporze o naturę i prawa człowieka na świecie. Raczej głosi, niż wykłada.

 3. emil pisze:

  prof. Pisula nie jest wegetarianinem.

 4. torr pisze:

  Nigdzie tego nie napisałem. Określany jest (przez wegetarian, niektórych) jako „wielki propagator wegetarianizmu”. Zresztą czy byłby zapraszany na „tydzień wegetarianizmu” gdyby był krytykiem wegetarianizmu?

 5. emil pisze:

  Jesli ktos nie jest wgetarianinem nie musi byc od razu krytykiem. Opowiadal po prostu o psychologii zwierzat bo sie tym naukowo zajmuje. Nie bylo slowa o wegetarianizmie.

 6. torr pisze:

  Tak, zupełnie bez kontekstu sobie przyszedł i opowiadał co wiedział, nie bacząc do kogo mówi i po co :) Jak w „Misiu” Barei: „Jak to przechodziliście?? Z tragarzami?? – Tak przechodziliśmy, z tragarzami… „

 7. emil pisze:

  Jasne, nie bylo Cie tam i wiesz lepiej. A jak ktos sie nie zgadza z Twoimi pogladami to jest wielkim propagatorem wegetarianizmu. No i wiesz o psychologii zwierzat wiecej niz ludzie, ktorzy sie tym zajmuja. Cos jeszcze?:)

 8. torr pisze:

  emil: Jasne, nie bylo Cie tam i wiesz lepiej. A jak ktos sie nie zgadza z Twoimi pogladami to jest wielkim propagatorem wegetarianizmu. No i wiesz o psychologii zwierzat wiecej niz ludzie, ktorzy sie tym zajmuja. Cos jeszcze?:)

  Nie, ale na pewno Ty wiesz więcej :)

 9. torr pisze:

  A sam wykład pana profesora rzeczywiście bardzo ciekawy i wartościowy. Tylko nie wiem, jaki ma mieć związek z wegetarianizmem?

 10. martamikita pisze:

  Viva to nie tylko wegetarianizm, ale i propagowanie szeroko pojętych praw zwierząt. Profesor Pisula był zaproszony by opowiedzieć o psychologii zwierząt, bo jest cenionym w tej dziedzinie ekspertem, a było to w ramach Tygodnia Wegetarianizmu, ponieważ chcieliśmy urozmaicić ten tydzień by poruszać różne tematy.
  dla niektórych to ma przełożenie na wegetarianizm, dla innych nie – jak widać profesor Pisula może myśleć to, co wykłada i nie być wegetarianinem a mimo wszystko zgodzić się udzielić wykładu prowegetariańskiej organizacji.

 11. torr pisze:

  Dla mnie to akurat nie ma związku z wegetarianizmem. Uświadamia ludziom że zwierzęta to nie przedmioty, i nie można np. dziecku kupić psa na urodziny a potem przywiązać do drzewa w lesie jak nie ma co z nim zrobić na wakacje. akurat takie edukacyjne działania mi się podobają, bez względu na to, czy to robią wegetarianie czy środowiska paleo czy inne, więc tutaj szacunek.

 12. torr pisze:

  a propos rosnącej popularności diet paleo tu tekst na temat tej hipotezy, pokazujący niektóre podobieństwa paleo do hipotezy wegetariańskiej pewnych aspektach – jak dwie strony, ale tego samego medalu w sumie.

  http://nowadebata.pl/2011/07/30/ile-paleo-w-paleo/

Shares
Skip to content