Poznań – miasto doznań!

Brak słów, żeby to opisać! Pod Arsenałem na starym rynku zebrało się dzisiaj 30 osób! Wszyscy po to, aby zaprotestować przeciwko przemysłowym hodowlom i zachęcić do weg(etari)anizmu. Był z nami Jurek Duszyński z Zielonej Polski, który z przemysłowym chowem walczy już 30 lat.

Grupa Vege On zrobiła robotę, jak to mawiają. Większość osób wystąpiła w przygotowanych wcześniej koszulkach z hasłem „Chów przemysłowy śmierdzi”. Jedna osoba przygotowała kilka zwierzęcych masek oraz wystąpiła w roli hodowcy – biznesmena, który chciał zyskać jak najwięcej kosztem cierpienia zwierząt.

Media również nie zawiodły – dwie telewizje, radio, gazeta, portale internetowe – pierwszą relację możecie podziwiać już tu.

Potrzebowaliśmy takiego happeningu! Naładował nas wszystkich pozytywną energią i dał siłę na następne sześć, które odbędą się bez dnia przerwy (nocujemy dwie noce u Avocado w Trójmieście, więc wycieczka na plażę będzie nam musiała wystarczyć). Pozytywnie naładował nas również Rozbrat, gdzie nocowaliśmy i zostaliśmy bardzo miło przyjęci. Wieczorne pogaduszki przy ognisku pozwoliły się nieco odprężyć, pokój gościnny z wygodnymi kanapami pozwolił się wyspać, a wspólne śniadanie na skłotowym dziedzińcu pozwoliło nieco nacieszyć się tym fantastycznym miejscem.

Na rynek ruszyliśmy na piechotę i dotarliśmy na miejsce w niecały kwadrans. Gdy tylko zaczęliśmy się rozstawiać, dosłownie obległy nas media. Intensywność całego happeningu – rozmów z mediami, megafonu, słońca, kilku niemiłych incydentów – dała się we znaki, ale pokrzepiająca herbatka i przekąska na Rozbracie pozwoliła odzyskać siły i odpocząć. A było po czym!

Agata z Vege On przez cały happening mówiła przez megafon i robiła to rewelacyjnie. Podawała przechodniom mnóstwo ciekawych i nieraz szokujących informacji dotyczących przemysłu mięsnego. Przez cały czas trwania naszej akcji na rynku obserwowała nas kilkunastoosobowa (zmieniająca się) grupa przechodniów.

Vege On włożyli dużo pracy w promocję i przygotowanie tej akcji. Jesteśmy im za to niezmiernie wdzięczni. :) Dziękujemy Agacie, Bartkowi, Danielowi, Paulinie i całej reszcie grupy. Trzymamy kciuki za następne Wasze akcje!

Dzięki dla Wojtka za jego zdjęcia. Jeśli znajdziecie jakąś relację w mediach, śmiało wklejajcie linka w komentarzach. Więcej naszych zdjęć, jak zwykle, na naszym koncie picasa.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. bylo naprawde dobrze! oby wiecej takich akcji. zapraszam na nasza strone – http://www.vegeon.bo.pl – niebawem zamieszczona zostanie tam spora galeria zdjec.

    do zobaczenia na fluffie!

  2. bylo naprawde dobrze! oby wiecej tak udanych akcji. zapraszam na nasza strone, niebawem zamiescimy tam spora galerie zdjec.

    do zobaczenia na fluffie:) !

Shares
Skip to content