Lubię delfiny

2 lipca odwiedziliśmy ambasadę Japonii w Warszawie. Chcieliśmy przekazać zebrane przez nas podpisy pod apelem o ochronę delfinów.

Wszyscy uczestnicy i uczestniczki (około 20 osób) ubrali się na niebiesko, aby w ten sposób zasymbolizować czyste od krwi wody Japonii. Z początku nikt z ambasady nie chciał do nas wyjść i ich przyjąć, pomimo tego, że poinformowaliśmy ich wcześniej o tym, że podpisy przekażemy. Na samym końcu akcji zmienili jednak zdanie i wyszli do nas.

Zabijane każdego roku u wybrzeży Japonii delfiny, o czym mało kto wie, uznawane są głównie za szkodniki, a nie źródło pożywienia. Zjadają ryby i przez to rybacy nie mogą łowić tak dużo, jak by chcieli. Dlatego co roku kilka tysięcy delfinów traci życie, a kilkadziesiąt trafia do parków rozrywki, oceanariów lub ośrodków delfinoterapii (więcej o delfinoterapii możecie przeczytać np. tu).

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. It is the best time to make some plans for the future and it is time to be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you can write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!
    Discount kanye Louis Vuitton shoes http://www.mancusocameronlaw.com/FreeCaseEvaluation/Discount-kanye-Louis-Vuitton-shoes-17987293.html

Shares
Skip to content