23 lata w niewoli. Zobacz filmy zwierząt uratowanych z labroatoriów

Miliony zwierząt co roku cierpią i umierają w laboratoriach całego świata. Wykorzystywane są do testowania kosmetyków i papierosów, część poddawana jest okrutnym zabiegom medycznym, które coraz częściej nie mają żadnego związku z dobrem i zdrowiem człowieka.

DSC_0055_2

Zwierzęta wykorzystywane w laboratoriach spędzają życie w małych klatkach, bez szans na realizację swoich podstawowych potrzeb gatunkowych.

Rośnie liczba alternatywnych procedur, które oszczędzą życie i zdrowie zwierząt. Warto je wspierać i rozpowszechniać wiedzę na ich temat. Biznes oparty na wykorzystywaniu zwierząt nie podda się tak łatwo.

Na szczęście organizacjom pro zwierzęcym udaje się nieraz wyrwać część zwierząt z laboratoryjnego koszmaru. Chcecie zobaczyć reakcję zwierząt, które po raz pierwszy w życiu mają okazję poczuć wolność? Spójrzcie na poniższe filmiki!

Królik Lab po raz pierwszy w życiu, ma okazję cieszyć się promieniami słońca.

.

Pierwsza okazja na skosztowanie pysznych warzyw!

.

Po latach spędzonych w ciasnej skrzyni beagle po raz pierwszy mają okazję poczuć trawę pod swoimi łapami.

.

Szympans Scarlett spędził w laboratorium 23 lata! W końcu zwrócono mu zasłużoną wolność.

.

Psy, które pierwszy raz w życiu smakują wolności.

.

Jako konsumenci mamy możliwość wpływania na decyzje firm testujących swoje produkty na zwierzętach. Pokazujmy alternatywy i wybierajmy produkty wolne od okrucieństwa. Wszystkie zwierzęta zasługują na szczęście.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/lab-animal-rescue-videos/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. To jest bardzo nie ludzkie zadawać cierpienie tym zwierzakom dla własnej wygody, bo my jesteśmy silniejsi, mamy środki oszałamiające, najpierw pomyślmy jak my czulibysmy się ba ich miejscu, wstyd ludzku gatunku

Shares
Skip to content