fbpx

23 lata w niewoli. Zobacz filmy zwierząt uratowanych z labroatoriów

Miliony zwierząt co roku cierpią i umierają w laboratoriach całego świata. Wykorzystywane są do testowania kosmetyków i papierosów, część poddawana jest okrutnym zabiegom medycznym, które coraz częściej nie mają żadnego związku z dobrem i zdrowiem człowieka.

DSC_0055_2

Zwierzęta wykorzystywane w laboratoriach spędzają życie w małych klatkach, bez szans na realizację swoich podstawowych potrzeb gatunkowych.

Rośnie liczba alternatywnych procedur, które oszczędzą życie i zdrowie zwierząt. Warto je wspierać i rozpowszechniać wiedzę na ich temat. Biznes oparty na wykorzystywaniu zwierząt nie podda się tak łatwo.

Na szczęście organizacjom pro zwierzęcym udaje się nieraz wyrwać część zwierząt z laboratoryjnego koszmaru. Chcecie zobaczyć reakcję zwierząt, które po raz pierwszy w życiu mają okazję poczuć wolność? Spójrzcie na poniższe filmiki!

Królik Lab po raz pierwszy w życiu, ma okazję cieszyć się promieniami słońca.

.

Pierwsza okazja na skosztowanie pysznych warzyw!

.

Po latach spędzonych w ciasnej skrzyni beagle po raz pierwszy mają okazję poczuć trawę pod swoimi łapami.

.

Szympans Scarlett spędził w laboratorium 23 lata! W końcu zwrócono mu zasłużoną wolność.

.

Psy, które pierwszy raz w życiu smakują wolności.

.

Jako konsumenci mamy możliwość wpływania na decyzje firm testujących swoje produkty na zwierzętach. Pokazujmy alternatywy i wybierajmy produkty wolne od okrucieństwa. Wszystkie zwierzęta zasługują na szczęście.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/lab-animal-rescue-videos/

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares