Liczba wegan w Wielkiej Brytanii wzrosła o 360%!

Dieta roślinna zyskuje coraz większą popularność! W samej tylko Wielkiej Brytanii, liczba wegan w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła o ponad 350%!

IcERLwk
Badanie, na zlecenie Vegan Society i Vegan Life, przeprowadziła fimra Ipsos MORI. Dla Vegan Society, badanie to jest najlepszym dowodem na to, że weganizm jest obecnie najszybciej rozwijającym się trendem w Wielkiej Brytanii.

Wszystko wskazuje na to, że najpopularniejszym powodem przejścia na dietę wegańską są kwestie zdrowotne. Osoby na diecie roślinnej mają mniejsze ryzyko śmierci z powodu chorób serca, mają niższe ciśnienie i lepszy poziom cholesterolu niż osoby na diecie tradycyjnej. Część osób wybiera weganizm również ze względów etycznych i ekologicznych.

Jasmijn de Boo, dyrektor wykonawczy Vegan Society zauważa:

Dzisiaj, więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej korzysta z pro zdrowotnych właściwości weganizmu, dowiadując się jednocześnie jak w rzeczywistości wygląda przemysł mięsny i mleczny i nie chcąc dłużej przyczyniać się do cierpienia zwierząt.

To nie przypadek! Również w innych krajach Europy rośnie liczba wegan i wegetarian. Nawet w Chinach, gdzie liczba wegan wynosi już 50 milionów, rząd wydał oficjalne oświadczenie, w którym namawia do ograniczenia spożycia mięsa ze względu na postępujące zmiany klimatyczne. Także w Stanach Zjednoczonych liczba wegan oraz inicjatyw skupionych wokół inicjatyw związanych z dietą roślinną, rośnie.

Innym, ważnym aspektem jest rozwój badań nad hodowlą tkankową mięsa metodami in vitro. Może się okazać, że za kilkadziesiąt lat fermy przemysłowe będą tylko wspomnieniem! Dołącz do nas już dzisiaj i zostań wege!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content