Wybierając wegetarianizm pomagasz też ludziom!

Wielu przeciwników wegetarianizmu zarzuca aktywistom pro zwierzęcym brak empatii w stosunku do ludzi. Pomoc zwierzętom stawiają naprzeciw pomocy udzielnej ludziom. Wegetarianizm jest dla nich jedynie kaprysem. Pomaganie zwierzętom w sytuacji kiedy tylu ludzi cierpi wydaje się niewłaściwe. Nic bardziej mylnego!

shutterstock_152476988

Rezygnując z mięsa nie tylko działasz na rzecz zwierząt ale i ludzi! Wszystko jest ze sobą powiązane. Dlaczego, przechodząc, na wegetarianizm działamy na rzecz lepszego jutra dla ludzi?

1. Oszczędzasz jedzenie

W momencie gdy tak wielu ludzi cierpi dziś głód na świecie, miliony ton jadalnych zbóż marnowane są na pasze dla zwierząt. Gdyby ilość zbóż wykorzystywanych na paszę na całym świecie – 670 milionów ton – zmniejszyć o jedynie 10%, otrzymano by ilość zbóż, która pozwoliłaby wykarmić 225 milionów ludzi przez następne trzy lata.

2. Walczysz ze zmianami klimatu

Globalne ocieplenie coraz bardziej daje się we znaki mieszkańcom krajów Trzeciego Świata. Dzięki raportom takich organizacji jak FAO wiemy już, że zmiana diety i wyrzucenie z menu mięsa może przyczynić się do ratowania klimatu w większym stopniu niż zmiana żarówek, oszczędzanie energii czy segregacja śmieci. Tego samego zdania jest największa, międzynarodowa organizacja badająca zmiany klimatu – IPCC.

3. Oszczędzasz wodę

Czy wiesz, że na „wyprodukowanie” 450 g wołowiny potrzeba aż 1650 litrów wody? Tymczasem 450 kg jadalnej mieszanki warzyw wymaga jedynie 113 litrów. Rachunek jest prosty – żywność roślinna jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna. Brak wody pitnej to coraz większy problem. Możesz pomóc odpowiadając sobie na pytanie – czy warto jeść mięso? Wspierać rabunkowy przemysł wykorzystujący zwierzęta czy nie?

Dołącz do nas i spróbuj zostać wege na 30 dni!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content