Krowy są miłośniczkami muzyki!

Kolejne badania dowodzą, że zwierzęta, które na co dzień wykorzystujemy w hodowli są do nas bardziej podobne niż myślimy. Naukowcy wiedzą już, że krowy potrafią tworzyć silne więzi z innymi członkami stada i rodziną. Są inteligentne i społeczne, za wszelką cenę pragną uniknąć bólu i cierpienia.

shutterstock_85025809

Co więcej, nowe badania wykazują, że krowy mogą być… miłośniczkami muzyki. Wielokrotnie zarejestrowano sytuację kiedy krowy zbierały się wokół grających muzykę ludzi.

Być może ma to związek z ich rozwiniętym życiem społecznym. Krowy źle znoszą samotność. O wiele lepiej orientują się w przestrzeni kiedy mogą poczuć się członkiem stada.

Znając nowe badania na temat krów możemy sobie tylko wyobrazić jak wielką traumą musi być dla nich współczesny, masowy system hodowli. Te rodzinne i społeczne zwierzęta pozbawiane są kontaktu ze swoim dzieckiem, które zanim zdąży rozwinąć się przy matce trafia na stół w formie cielęciny.

Krowy wykorzystywane do „produkcji” mleka dożywają zwykle zaledwie 4-7 lat. Tymczasem ich naturalna długość życia to naet 21 lat. Żadna krowa nie jest jednak w stanie wytrzymać brutalnych metod hodowli. Umierają z wycieńczenia.

Możesz się temu przeciwstawić! Dołącz do nas na Zostań Wege.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content