„Humanitarna” rzeźnia pozwana o kłamstwa!

Niedawno organizacja Mercy for Animals złożyła pozew przeciwko firmie Vermont Packinghouse, która reklamuje swoją działalność pod hasłem „humanitarnego” traktowania zwierząt. Ta sama firma była już czterokrotnie karana za stosowanie okrucieństwa wobec zwierząt. Ta sama firma była kilkukrotnie upominana przez USDA za rażące zaniedbania podczas ogłuszania zwierząt. W jednym z udokumentowanych przypadków, świnia, która została wcześniej ogłuszona w głowę pozostała świadoma i wyjąc z bólu czekała na śmierć. Zwierzętom nie dostarczano również odpowiedniej ilości wody i pożywienia.

W ciągu ostatnich dwóch lat naliczono ponad 15 incydentów związanych z firmą Vermont Packinhouse.

Mimo to USDA nie podjęła żadnych wiążących działań, które doprowadziłyby do zamknięcia rzeźni. Nakładane kary były najwidoczniej wpisane w działalność VP. Jednocześnie, firma reklamuje swoje produkty pisząc o wysokich standardach dobrostanu zwierząt. Próbuje tym samym zwabić klientów, którzy szukają „humanitarnie” pozyskiwanego mięsa. Niestety, większość konsumentów nie ma pojęcia co dzieje się na prawdę za ścianami ferm przemysłowych i rzeźni.

Producenci od lat starają się nas oszukać umieszczając na opakowaniach biegające po zielonych łąkach krowy i kurczaki. Rzeczywistość jest zupełnie inna. W obecnej sytuacji, żadne gospodarstwa ekologiczne nie są w stanie zaspokoić globalnego apetytu na mięso i produkty odzwierzęce. Dlatego, ogromna część produkcji skupia się w rękach właścicieli ferm przemysłowych, którzy próbują wykorzystać trend związany z „humanitarnym” mięsem. Pole do nadużyć jest ogromne.

Nie warto brać w tym udziału. Dołącz do nas i spróbuj diety wegetariańskiej przez 30 dni!

Źródło: http://www.mercyforanimals.org/humane-slaughterhouse-slammed-for-false-advertis

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content