Ferrell Hollow Sanctuary ratuje Liz przed rzeźnią!

Konie od dawna wykorzystywane są przez ludzi w przemyśle rozrywkowym. Kiedy przestają już być potrzebne, czytaj opłacalne, trafiają zwykle do rzeźni.

Na wzgórzach Tennessee w Stanach Zjednoczonych leży 70 hektarowy azyl dla starych koni, które wcześniej padły ofiara zaniedbań i przemocy ze strony człowieka – Ferrell Hollow Farm Senior Horse Sanctuary.

Wśród mieszkańców sanktuarium jest między innymi klacz Liz – która należała o jednej z firm działającej w ramach systemu Pregnant Mare’s Urine, w którym produkty opracowywane są z wykorzystaniem moczu ciężarnych klaczy.

Źrebięta w tej branży traktowane są jako efekt uboczny i często trafiają na aukcje skąd wiedzie prosta droga do rzeźni. Kiedy konie wykorzystywane w PMU przestają się opłacać bo są już zbyt wyeksploatowane również trafiają na ubój.

Liz, kiedy trafiła do Ferrell Hollow Farm była przerażona i bała się ludzi. Teraz uczy się życia na nowo. Nikt jej już nigdy nie skrzywdzi, a ona powoli odzyskuje zaufanie i radość życia.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/sanctuary-is-giving-a-home-to-elderly-horses-no-one-else-believed-in/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content