III zjazd aktywistów Vivy w schronisku w Korabiewicach za nami!

Za nami kolejny zjazd aktywistów Vivy w naszym schronisku w Korabiewicach. Weekend obcowania ze zwierzętami o których życia walczymy na co dzień zawsze ładuje aktywistyczne akumulatory. Wspólna praca w schronisku, pyszne roślinne posiłki od Piotrka Henschke – ten weekend zaliczamy do bardzo udanych.

IMG_9935

IMG_9713

Zobaczcie, co o zjeździe mówią sami jego uczestnicy:

Wspaniałe jest to, że na zjeździe spotykam ludzi, którzy mają tę samą pasję, zainteresowania. Ludzi wrażliwych na krzywdę zwierząt, zaangażowanych w działania na rzecz poprawy losu zwierząt. Wspólny pobyt w tym wspaniałym azylu pozwala na wymianę doświadczeń, a przede wszystkim to duża dawka energii na kolejne miesiące działania. Tak bliskie obcowanie ze zwierzętami tylko utwierdza nas w tym, że nasze działania mają sens.

Basia, Rzeszów

IMG_0489

Zjazd w Korabiewicach pozwolił mi oderwać się od zgiełku miasta, odpocząć od codziennych problemów i zrelaksować się na łonie natury. Praca wśród zwierząt naładowała mnie pozytywną energią!❤️

Oliwia, Piła

IMG_0119

IMG_0241

Na wyjazd do Korabek czekałam z cierpliwością parę miesięcy i po powrocie czekam już na kolejny! Cudownie było spotkać tyle świetnych osób z całej Polski, poznać się lepiej, wymienić doświadczeniami, planami oraz spędzić razem pracowite, ale jednocześnie wesołe chwile pomagając przy pracach w schronisku, opiece nad zwierzętami czy wcinając pyszne wegańskie jedzenie ;) Jednak największe wrażenie zrobiła na mnie możliwość poznania Korabkowych zwierząt, czułam się szczęśliwa widząc ich szczęście w tym miejscu i myśląc jakie to wspaniałe, że udało się je uratować i że jest takie miejsce, w którym mogą być bezpieczne.

Wizyta w Korabkach to najlepsza motywacja do dalszego działania, pozwala zobaczyć jak mądre, wdzięczne i kochane są zwierzęta o które walczymy .

Malwina, Piła

IMG_9917

IMG_0689

Zjazd grup lokalnych był bardzo dobrze przygotowany od strony organizacyjnej. Integracja wolontariuszy z różnych stron Polski połączona z pracami na terenie schroniska, a wieczorem wspólne ognisko, to przepis na udany weekend. A skoro o przepisach, to wikt również godny wyróżnienia. Z pewnością zechcę wrócić tam za rok.

Michał, Łódź

IMG_9751 IMG_9710 IMG_9597

Wielokrotnie byłem już w schronisku w Korabiewicach, więc prace takie jak sprzątanie stajni czy wybiegu dla krów nie są mi obce. Zjazd integracyjny Vivy sprawia, że oprócz pomocy w sprzątaniu można także nawiązać wiele znajomości z innymi wolontariuszami fundacji. Dodatkowo dzięki współpracy mogliśmy osiągnąć więcej jednego dnia, niż gdyby pracowała jedna osoba. Oczywiście oprócz prac, mieliśmy okazję posmyrać po brzuszku świnkę Chrumisia, odwiedzić zagrodę kóz czy wyprowadzić psa. Uważam, że takie zjazdy są świetną okazją na pomoc korabkowym zwierzętom, przy okazji integrując się z wolontariuszami z innych grup lokalnych.

Klaudiusz, Warszawa

IMG_9986

IMG_9905 IMG_9813

Zjazd wolontariuszy Fundacji Vivy w Korabiewicach można opisać tylko tylko w tych słowach: cudowne zwierzęta, wspaniali ludzie,     fantastyczna atmosfera, przepyszne jedzenie oraz przepiękne miejsce. Miejsce unikatowe. Miejsce, które jest mieszanką pozytywnej energii połączonej z zaangażowaniem. Miejsce gdzie idea łączy się z działaniem cudownych ludzi, którzy są bohaterami w walce o naszych braci mniejszych, czego najlepszym dowodem są szczęśliwi i bezpieczni od okrucieństwa podopieczni Korabek.

Judyta, Wrocław

IMG_9875

IMG_0672 IMG_0733 IMG_0666

Tegoroczny zjazd wolontariuszy w Korabkach był moim pierwszym i zdecydowanie nie ostatnim. Całe to miejsce bardziej przypomina sanktuarium dla zwierząt niż schronisko. Nigdy nie widziałem tylu szczęśliwych zwierząt w miejscu zwanym schroniskiem. Miejsca takie jak Korabiewice udowadniają, że nasza praca przynosi owoce i to owoce szczęścia w postaci szczęśliwych zwierząt.

Kuba, Słupsk

IMG_0596 IMG_0588 IMG_0628 IMG_0635

Dołącz do nas! Napisz do koordynatorki grup lokalnych: magda.j@viva.org.pl

IMG_0441 IMG_0209 IMG_0220 IMG_0282 IMG_0326 IMG_0503 IMG_0670 IMG_0732 IMG_9527 IMG_0733 IMG_9618 IMG_9795

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content