Vegan calisthenics!

Niedawno ruszyła strona vegancalisthen-x.com przedstawiająca sylwetki trójki wegańskich sportowców trenujących według reguł calisthenics. W skrócie chodzi o wykorzystanie masy własnego ciała. Treningi obejmują pracę z drążkiem, wariacje pompek, przysiadów, a także w wersji bardziej zaawansowanej techniki akrobatyczne i gimnastyczne. Uczą niesamowitej kontroli nad własnym ciałem, dynamiki i siły.

Noel Polanco, Dan Attanasio i Frank Medrano udowadniają, że dieta wegańska nie oznacza rezygnacji z aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie. Pozwala ukształtować mięśnie i zwiększyć siłę. Szczególnie polecamy zapoznanie się z zakładką „VIDEO I IMAGES”. Dla zachęty poniżej wklejamy jeden z filmów prezentujący trening Noela:
o

o
Tutaj
znajdziecie jego profil na FaceBooku, na którym codziennie przeczytacie nowości dotyczące odpowiedniej diety i treningu. Warto zwrócić też uwagę na zakładkę „DIET I NUTRITION” na stronie Vegan calisthen-x, w której znajdziecie zalecenia dietetyczne i przykładowe posiłki.

o

o

Prezentujemy również tłumaczenie wywiadu z Noelem z serwisu „Mean Green„.

Dlaczego zostałeś weganinem?
Przeszedłem na weganizm z dwóch powodów. Po pierwsze, jestem wielbicielem zwierząt i nie godzę się na to aby ich życie było zdeterminowane przez człowieka. One mają prawo do życia w takim samym stopniu jak my. Stało się to również przez moje prywatne poszukiwania. Nie zostaliśmy stworzeni do jedzenia mięsa. Dlatego mięso musi być ugotowane żeby miało smak, ale co byśmy zrobili gdyby nigdy nie odkryto ognia? Wierzę, że Bóg zostawił nam wszystko czego potrzebujemy – i to rośnie na Ziemi. Po prostu: owoce, warzywa, orzechy.

W jaki sposób wegańska dieta wpłynęła na twoje zdrowie i kondycję?
Po przejściu na dietę wegańską czuję się bardziej oczyszczony, bliżej natury i Ziemi, mam więcej energii. To jest naprawdę piękna rzecz, żyć nie przyczyniając się do żadnego cierpienia, bez chorób czy krzywdzenia swojego ciała. Dodatkowo nie męczę się tak szybko i mam więcej energii.

Jak myślisz, jakie są najczęstsze błędy w myśleniu o weganizmie?
Głównym błędem jest myślenie, że nie dostarczamy sobie odpowiedniej ilości białka i że jesteśmy słabi. Moje filmiki z ćwiczeniami to udowadniają, że jest inaczej.

Jakiego rodzaju trening utrzymuje cię w formie?
Lubię wykonywać dużo ćwiczeń wzmacniających i wytrzymałościowych. Uważam, że jeśli ktoś nie potrafi opanować swojego ciała to oznacza, że nie zrobił nic. Zupełnie jak kulturyści, którzy w większości nie potrafią wykonać żadnego z ćwiczeń wytrzymałościowych, które wykonuję. Ponadto używam ciężarków, lubię utrzymywać okres odpoczynku na niskim poziomie, zawsze ciężko trenuję i staram się utrzymać ciało w niepewności co będzie potem.

Masz jakieś znaczące sukcesy albo prywatne osiągnięcia w fitnessie?
Po przejściu na wegańską dietę przetestowałem siebie, żeby zobaczyć czy mogę zrobić 100 pompek od razu . Zrobiłem 105. Dodatkowo 1000 brzuszków bez przerwy.

Czy mógłbyś nam pokrótce opowiedzieć jak wygląda twoje codzienne menu?
Na śniadanie zwykle mam owocowy koktajl. Różnie to wygląda, czasami banan, jagody acai, masło orzechowe i surowe płatki owsiane, a czasami papaja z truskawkami i mlekiem migdałowym. Lubię przegryzać owoce, dlatego zawsze podjadam daktyle, banany, pomarańcze, jabłka czy orzechy. Również przekąszam marchewką. Na obiad lubię zjeść ogromną sałatkę z pomidorami, ogórkiem, sałatą, czasami z awokado i cieciorką.

Co odpowiadasz kiedy cię ludzie pytaja „skąd bierzesz białko”?
Skąd biorę białko? Z różnego rodzaju jedzenia, takiego jak: szpinak, brokuły, orzechy, fasolka, masło migdałowe, masło orzechowe. Spójrz na goryle, są silne i mocne, a nie jedzą mięsa. Jeśli dorastałeś oglądając kreskówkę Popeya to on przecież jadł szpinak żeby być silnym.

Jak myślisz, co jest najważniejsze w fitnessie?
Najważniejsze w fitnessie są ćwiczenia, które powinieneś wykonywać jakby od tego zależało twoje życie. Trzeba być konsekwentnym. Trzeba zapomnieć o ćwiczeniu tylko po to żeby się podobać płci przeciwnej. Trenuj na swoim najwyższym poziomie. Po to żeby w móc bawić się ze swoimi dziećmi kiedy będą starsze, żeby nie męczyć się chodzeniem, żeby móc funkcjonować każdego dnia i być w stanie samodzielnie zadbać o siebie. Ćwicz po to żeby być silnym i zdrowym. Piękno zewnętrzne jest tylko dodatkiem do tego wszystkiego.

Czy masz jakieś rady dla tych, którzy chcieliby przejść na wegańską dietę (jakieś pomocne źródła, strony, kasiązki itp.)?
Do wszystkich szukających motywacji i inspiracji: uwielbiam pomagać innym i dzielić się moim wegańskim i sportowym  stylem życia. Możecie mnie odnaleźć na poniższych stronach:

http://www.facebook.com/VeganLight
http://www.youtube.com/da1sinister1

http://getfitordietrying1.blogspot.com/

(tłumaczenie: Katarzyna Kozłowska)


Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Emil pisze:

      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content