IV Międzynarodowa Konferencja Symbiosis

Już czwarty raz osoby związane z ochroną i rehabilitacją dzikich zwierząt spotkały się w Olsztynie na międzynarodowej konferencji SYMBIOSIS poświęconej tematyce działalności ośrodków rehabilitacji zwierząt w Polsce. Trzydniowe obrady odbyły się w dniach 6-8 grudnia na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie. Goście m. in.  z Niemiec, Belgii, Szwecji dzielili się doświadczeniami i najnowszą wiedzą z polskimi rehabilitantami i lekarzami weterynarii.

_IGP1739

Konferencje SYMBIOSIS organizowane przez Fundację Albatros od lat są w branży jedynym tej skali wydarzeniem w Polsce i stanowią ważną platformę dialogu dla osób związanych z rehabilitacją dzikich zwierząt – mówi dr Ewa Rumińska kierownik i założycielka Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie Fundacji Albatros.

Wśród gości tegorocznej edycji znaleźli się m.in. prof. Rüdiger Korbel, prof. Olle Johansson, Claude Velter z partnerskiego Centrum Rehabilitacji Zwierząt w Ostende (Belgia), prof. Zbigniew Hull, adwokat Katarzyna Topczewska, czy prof. Andrzej Elżanowski.

_IGP1803 _IGP1951 _IGP2229

Tegoroczna konferencja była kontynuacją cyklu, który rozpoczął się w 2007 roku. Projekt SYMBIOSIS to niepowtarzalna okazja do spotkania w tak szerokim gronie osób związanych z tematyką rehabilitacji dzikich zwierząt w Polsce, wymiany doświadczeń, czerpania z wiedzy gości zagranicznych, ścierania poglądów, omówienia wspólnych problemów.

W tym roku partnerem bloku poświęconego globalnej sytuacji biosfery byłą Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA, a sponsorami upominków Primavika, Vegan Cola oraz Nomak.

20191206_084939 20191206_085158 20191206_125649

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares