Fundacja Viva! składa propozycję cyrkowcom

W obliczu pandemii, nie pozostając obojętną na los zwierząt wykorzystywanych w cyrkach, Fundacja Viva! wysłała pismo do Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki, w którym przypomina i podtrzymuje przedstawioną w 2016 roku deklarację gotowości do zaopiekowania się cyrkowymi zwierzętami.

Mimo że panująca sytuacja jest bardzo ciężka dla fundacji i jej podopiecznych, jest ona gotowa przyjąć cyrkowe zwierzęta, których życie i zdrowie jest zagrożone, i umieścić je w Schronisku w Korabiewicach mającym najwyższe standardy opieki nad zwierzętami . Azyl może liczyć na pomoc ludzi dobrej woli, którym zależy na losie zwierząt i którzy chcieliby zakończyć ich cyrkową gehennę.

cyrk korona 2014

W przypadku zwierząt egzotycznych fundacja oferuje pomoc w znalezieniu im miejsc w odpowiednich ośrodkach. Jednocześnie oczekuje ze strony cyrków zapewnienia, że po ustaniu pandemii na miejsce przekazanych zwierząt nie kupią kolejnych. Aktywiści mają nadzieję, że cyrkowcy śledzą aktualne trendy i myślą o zapewnieniu swoim zwierzętom dożywotniej emerytury w bezpiecznym miejscu.

Sprawa zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach wróciła do Sejmu za sprawą projektu zmian w ustawie o ochronie zwierząt złożonego przez Posłanki i Posłów KO. Zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach chce już 365 000 Polek i Polaków, którzy podpisali petycję w tej sprawie.

cyrk arena 2014

 

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content