XV Ogólnopolski Tydzień Wege

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna 15. edycja odbędzie się 24-30 maja 2021 r. i obejmie szereg wydarzeń online i stacjonarnych, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Wydarzenie kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

15. edycja Tygodnia Wege

Z uwagi na panującą pandemiczną sytuację większe wydarzenia tegorocznej edycji Tygodnia Wege przenosimy do sieci.

Na facebooku fundacji Viva! odbędzie się m.in panel ekspercki o wpływie diety na klimat, którego gośćmi będą prof. dr hab. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego, dr Ryszard Kulik z Uniwersytetu Śląskiego i dr hab. prof. Paulina Kramarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie zabraknie także naszej Gali Magazynu Vege z wręczeniem Grand Prix.

Połączymy się również z lekarkami Iwą Jonik, Marią Koziarkiewicz i dr. Tomaszem Jeżewskim, aby porozmawiać o tym, jak dbać o siebie na diecie roślinnej.

 Z kolei o etycznej modzie porozmawiamy ze stylistką Anną Marciniak. Nie zabraknie pokazów gotowania. O roślinne i regionalne dania zadba Paweł Ochman Weganon, a coś dla młodszych widzów  w duchu less waste przygotuje Joanna Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm.

Pochylimy się także nad problemem trądziku i zmian skórnych spowodowanych niewłaściwą dietą. Wydarzeniom będą towarzyszyły konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od naszych partnerów. 

Poprzednia, pierwsza edycja online Tygodnia Wege cieszyła się dużym zainteresowaniem, zapisało się na nią ponad 11 tysięcy uczestniczek i uczestników. Każda z transmisji dotarła do kilkudziesięciu tysięcy osób.

Tydzień Wege online daje możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, a wszystkie transmisje są darmowe. Roślinne produkty od sponsorów trafiają tym samym również do mieszkańców mniejszych miast i miejscowości, którzy wezmą udział w konkursach.

Organizowana przez nas impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

Wydarzenia Tygodnia Wege kierujemy nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie.

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na www.tydzienwege.pl

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content