XIV Ogólnopolski Tydzień Wege przenosimy do sieci!

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 18-24 maja 2020 r. i obejmie szereg wydarzeń, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

Z uwagi na panującą sytuację wszystkie wydarzenia tegorocznej edycji przenosimy do sieci. Przypominamy, że na czas pandemii immunolodzy z PAN zalecają ograniczenie spożycia mięsa i nabiału, więc jedzcie roślinnie i dołączajcie do naszych wydarzeń online.

tłoNa naszym fb odbędzie się m.in rozmowa o roślinnym żywieniu rodziny. Gośćmi spotkania Wegańska Rodzina będą dietetyk Katarzyna Rećko i dietetyk kliniczny Hanna Stolińska. Pierwsza opowie o o ciąży na diecie wegańskiej, druga o rodzinach odżywiających się roślinnie.

Posłuchamy również doktora nauk medycznych Tomasza Jeżewskiego, który opowie o tym, czy mięso i nabiał są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, a Atelier Smaku pokaże nam, jak w domowym zaciszu przygotować pyszne roślinne dania, które wspierają odporność.

Nie lada gratką będzie też wirtualne spotkanie ze znanymi youtuberami promującymi na swoich kanałach dietę roślinną oraz z wegańskim kulturystą Adamem Kuncickim.  O mięsnej planecie, czyli o tym, jak hodowla zwierząt na mięso i nabiał wpływa na Ziemię, opowie Monika Kuźniewska.

Z okazji tegorocznej, wyjątkowej edycji Tygodnia Wege na stronie internetowej będzie do pobrania okolicznościowy e-book z przepisami i ciekawostkami dietetycznymi, a  nasi Partnerzy przygotują dla was paczki z upominkami do wygrania w naszych konkursach.

1

Organizowana przez nas impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe. Tydzień Wege kierujemy  nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie.

zostan_wege_grafika_a4

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content