fbpx

Tydzień Wegetarianizmu – wydarzenia

Przedstawiamy wstępny plan, zaplanowanych na zbliżający się Tydzień Wegetarianizmu (9-15 maja), akcji w Warszawie. Dokładne godziny i miejsca podamy już wkrótce.
Zaglądajcie do nas regularnie! Na górnym pasku utworzyliśmy nową zakładkę – Tydzień Wegetarianizmu. Aktualnie znajdują się w niej nasze bannery oraz logo promujące akcję. Zachęcamy do reklamowania wydarzenia oraz linkowania do naszego bloga i strony tydzienwege.pl. Niedługo zamieścimy wzory ulotek i plakatów do pobrania.

Poniedziałek
[Happening]

Choroby cywilizacyjne zbierają coraz większe żniwo. Najskuteczniejszą prewencją wydaje się aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Wielu wciąż nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwości spożywanych na co dzień produktów. Czy producenci nie powinni informować konsumentów o potencjalnych zagrożeniach?

[Wykład]
Ania i Robert Maciąg (laureat nagrody Traveler National Geographic i autor książki „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”) opowiedzą czy łatwo jest być wegetarianinem w podróży. Czy zwiedzając świat musimy zrezygnować z naszych idei czy też wręcz przeciwnie, mogą okazać się dla nas korzystne?

Wtorek
[Pokaz]

Pierwszy w Polsce pokaz filmu „Meat the Truth”. Wbrew powszechnemu poglądowi to co mamy na talerzu przestało być już naszą prywatną sprawą. Nasze wybory dietetyczne mają realny wpływ na innych ludzi, zwierzęta i środowisko. Być może dieta roślinna przestała być jedynie osobistym wyborem etycznym, ale obiektywną koniecznością?

Środa
[ Wykład]

Magdalena Grzybowska postara się nam przybliżyć w jaki sposób poprzez konsumpcję mięsa staramy się legitymizować iluzoryczną granicę pomiędzy nami, a pozostałym królestwem zwierząt? Na ile zakorzeniony w nas antropocentryzm ma coś wspólnego ze spożywaniem pokarmów odzwierzęcych? Co to jest tabu mięsożerstwa? O tym wszystkim usłyszycie na naszym wykładzie.
W drugiej części Mateusz Olechowski opowie o naukowych badaniach nad kwestią szowinizmu gatunkowego, czyli dyskryminacji innych zwierząt ze względu na przynależność gatunkową.
Ostatnie badania psychologiczne dowiodły intrygujących zależności pomiędzy naszym postrzeganiem innych zwierząt, a rodzajem diety.

Czwartek
[Wykład]

Jak wiele dziele nas od innych zwierząt? Czy wysoka inteligencja, samoświadomość, uczucia i emocje to jedynie, jak wielu wciąż uważa, domena ludzi? Co współczesna nauka mówi nam o psychologii zwierząt?
Im lepiej poznamy same zwierzęta tym trudniej będzie nam zadawać im ból.

Piątek
[FreeDance]
Piątek wieczór zapraszamy na imprezę taneczną do Biosfery. Odetchnijmy i nabierzmy energii na kolejne, czekające na nas wydarzenia :)

Sobota
[Wykład]
Mgr Małgorzata Desmond opowie jak chronić nasze serce i jak skomponować dietę, minimalizującą ryzko chorób cywilizacyjnych.Co jedzą społeczeństwa, w których nie zaobserwowano miażdżycy nawet u osób w wieku podeszłym? W jaki sposób współczesna dieta wpływa powstawanie chorób układu krążenia, największego zabójcy Polaków?

Niedziela
[Wege dzieci]

Twoje dziecko nie lubi warzyw? Nie jesteś pewny/a czy dzieci mogą się dobrze rozwijać na diecie bezmięsnej? Przyjdź na nasze spotkanie. Zapewniamy poradę dietetyka i zabawy kulinarne dla najmłodszych. Pokażmy, że jedzenie może być kolorowe.

[CookingClash]
Wieczorem zapraszamy na zawody kulinarne. Pięć drużyn w wyścigu na najlepiej przygotowane potrawy wegańskie. Do tego muzyka na żywo i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami! Gwarantujemy mnóstwo pysznego jedzenia, dużo śmiechu i dobrego towarzystwa.

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares