fbpx

Tydzień Wegetarianizmu 2011

Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt zaprasza na kolejną odsłonę Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu, który w tym roku odbędzie się w dniach 9-15 maja.

Celem akcji jest propagowanie idei wegetarianizmu i przełamywanie związanych z nią mitów.
W Warszawie przez siedem kolejnych dni pytać będziemy o zdrowotne walory diety bezmięsnej, związane z nią kontrowersje etyczne i filozoficzne. Zobaczymy jak nasze wybory dietetyczne wpływają na losy innych ludzi i zwierząt. Wbrew powszechnemu poglądowi to co mamy na talerzu przestało być już naszą prywatną sprawą. Przekonamy się o tym oglądając po raz pierwszy wyświetlany w Polsce film „Meat the Truth”.
Nasz gość, Robert Maciąg (laureat nagrody Traveler National Geographic ) opowie czy łatwo jest być wegetarianinem w podróży. Czy zwiedzając świat musimy zrezygnować z naszych idei czy też wręcz przeciwnie, mogą okazać się dla nas korzystne.
Porozmawiamy o najnowszych badaniach psychologicznych nad zjawiskiem szowinizmu gatunkowego. W jaki sposób zwierzęta odbierają wegetarianie, a w jaki ludzie spożywający mięso. Dlaczego jedne zwierzęta kochamy, a drugie zjadamy i co mówi nam o tym nauka?

Nasi prelegenci zastanowią się nad, tak chętnie przez nas wytyczaną, granicą pomiędzy ludźmi, a pozostałymi zwierzętami. Na ile zakorzeniony w nas antropocentryzm ma coś wspólnego ze spożywaniem pokarmów odzwierzęcych.

Mgr Małgorzata Desmond opowie jak chronić nasze serce i jak skomponować dietę, minimalizującą ryzyko chorób cywilizacyjnych.
Wieczorami zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy na imprezie tanecznej FreeDance oraz konkursu kulinarnego Cooking Clash, gwarantującego mnóstwo pysznego jedzenia, dużo śmiechu i dobrego towarzystwa.

Już niedługo pojawi się szczegółowy plan imprezy. Zaglądajcie do nas regularnie!

W dziale pobieranie będziemy systematycznie umieszczać związane z Tygodniem Wegetarianizmu materiały graficzne – plakaty i ulotki.

Na naszej stronie tydzienwege.pl znajdziecie (wciąż powiększającą się) listę patronatów i sponsorów Tygodnia Wegetarianizmu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy, zamawiania bezpłatnych materiałów i organizowania imprez w swoich miastach. Gwarantujemy darmową wysyłkę ulotek, plakatów i broszur informacyjnych. Zorganizuj pokaz filmu, degustacje wegetariańskich potraw, happening, wykład, spotkanie. Działajmy dla zwierząt razem!

Na hasło „Tydzień Wegetarianizmu„, przez cały czas trwania
imprezy, zniżki gwarantują:
Restauracja Biosfera – 10% | biosfeera.com
Restauracja Loving Hut (Warszawa) – zupa gratis | lovinghut.waw.pl
Sklep WegeStudio – 15% | wegestudio.pl
Sklep RawFood – 5% | rawfoods.pl

Sklep Evergreen – 10% | evergreen.pl
Sklep Żółty Cesarz – do zakupów gratisowy numer

pisma „Wegetariański Świat” | zoltycesarz.pl
Sklep Zielony Żuczek – 10% | Zielony Żuczek FaceBook
Restauracja Green Peas – 10% | greenpeas.pl
Projekt mandali – 10% | katarzynastankiewicz.pl

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares