fbpx

„Dostałam porcję solidnej wiedzy”

Nasz licznik przekroczył 11 tysięcy! Tyle osób zapisało się już do naszego programu „Zostań wege na 30 dni!”. I Ty możesz do nich dołączyć. Wystarczy, że wejdziesz na stronę kampanii zostanwege.pl i zarejestrujesz się do naszego bezpłatnego programu. Dzięki niemu przez kolejne 30 dni będziesz otrzymywać na swoją pocztę maile pełne porad praktycznych dotyczących przejścia na wegetarianizm, przepisów, ciekawostek, jadłospisów, informacji o wege sportowcach itp. Zastanawiasz się czy warto? Przeczytaj dotychczasowe opinie naszych uczestników tutaj. Poniżej wklejamy kilka dodatkowych na zachętę. Jeżeli myślałeś kiedyś o wegetarianizmie ale brakowało ci informacji skorzystaj z naszej akcji jeszcze dzisiaj!

Gratulujemy również zwyciężczyni naszego comiesięcznego konkursu – Emie! Zestaw ekologicznych kosmetyków i nasze upominki już wędrują pocztą.

Dziękuje wam bardzo za maile, dzięki takim ludziom jak wy świat staje się lepszy , teraz dopiero widzę jak ludzkość jest zakłamana jak daleko odeszliśmy od instynktów, od natury jak silnie można wpłynąć na człowieka, pogarda i nienawiść jest nam wpajana codziennie do innych nacji, do zwierząt a każdy chce tego samego ŻYĆ.

Pochodzę z typowej, mięsożernej rodziny polskiej. Otaczało mnie więc od zawsze pełno zwierząt- tych domowych,jak i hodowlanych, jak kury, świnie czy owce. Kochałam je od zawsze, ale jako małej dziewczynce nie przeszkadzało mi to, że je zjadałam. Tak zostałam wychowana! Prekursorem wegetarianizmu w mojej rodzinie był mój brat. On jako pierwszy pokazał, że można obyć się bez mięsa. Był już pełnoletni, więc rodzice się nie sprzeciwiali- co więcej mama gotowała dla niego osobne, bezmięsne obiady. Ja trwałam „w mięsie”… (…) Poznałam przesympatyczna Argentynkę, która jest veganką. Spodobało mi się to, że nie narzuca innym swojego zdania, że robi to dla siebie. A jeśli po drodze uda jej się uratować , czy zmienić byt zwierząt- to będzie bardzo szczęśliwa! Zaimponowała mi także jej wiedza i świadomość tego co je.
Niedługo po tym spotkaniu trafiłam na akcję „Zostań vege na 30 dni”postanowiłam spróbować! Przecież nic nie tracę, a może w końcu znajdę w sobie siłę by zmienić to co od dawna chciałam!
I tak dzięki codziennym mailom dowiadywałam się nowych rzeczy, o niektórych pojęcia nie mijając. Stworzyłam swoją małą bazę przepisów. Nauczyłam się omijać produkty pochodzenia zwierzęcego w codziennym gotowaniu. No i przekonałam się jak ciekawa i różnorodna jest dieta wegetariańska!
Wytrwałam! I trwam! (…) Dostałam porcje solidnej wiedzy i … czuję się wolna w swoim wyborze! Mam nadzieje, że tak już zostanie!
Wciąż się uczę i szukam nowych smaków, ale dziękuję fundacji Viva! za świetną akcję, która pomaga tym, którzy tak jak ja, pragną zacząć, ale nie wiedza jak!
Teraz to jest- moja nowa wegetariańska droga! A nuż kiedyś napisze- moja nowa wegańska droga!…

uwielbiam was mam zamiar założyć własnego bloga wasze przepisy są super

Jestem weganką dłużej, ale zapisałam się licząc na jakieś podpowiedzi głównie kulinarne. I nie przeliczyłam się. Jesteście wspaniali, aż szkoda, że to tylko 30 dni trwa.

Serdecznie dziękuję za 30-dniowy program, wiele z przepisów jest wręcz fantastycznych i będę z nich z pewnością korzystać.

Akcja zacna! miło by było dostawać 1-2 meili podobnego typu miesięcznie. :)

bardzo fajny pomysł, nie jem mięsa od 7 lat, ale ostatnio zaczęłam interesować się dużo bardziej łączeniem składników, witaminami itp, super, ze podaliście takie informacje w przystępnej i zwięzłej formie

Brałam udział w programie Zostań Wege na 30 dni i podjęłam decyzję pozostania wegetarianką:).
Już od jakiegoś czasu eliminowałam produkty mięsne z diety: najpierw czerwone mięso, potem wszelkie wędliny, podroby i białe mięso. Nie miałam tylko pojęcia, jak zastąpić białko zwierzęce roślinnym. I tutaj trafiłam na Was. Dziękuję za wszystkie porady, ciekawostki, inspiracje i przepisy! Dzięki Wam poznałam też tahini – genialny wynalazek! No i oczywiście wiem, że uratowałam życie tysiąca zwierząt!
P.S. Będzie mi tylko brakować codziennych maili…:).

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares