Zeszyty Praw Zwierząt #4

Dzisiaj ruszamy ze składem czwartego numeru Zeszytów Praw Zwierząt. Poniżej przedstawiamy Wam nową okładkę. Mamy nadzieję pod koniec listopada udostępnić numer w naszym sklepiku Fundacji Viva. O czym przeczytacie w najnowszym numerze?

„Zwierzę futerkowe” przyczepia osobie pozaludzkiej metkę potencjalnego futra. „Zwierzę cyrkowe” sugeruje istnienie jakiejś naturalnej kategorii obejmującej skaczące przez obręcz tygrysy i tańczące niedźwiedzie – pozaludzi typu „cyrkowego”. Werbalny trik sprawia, że deprywacja i przymus znikają. „Zwierzę towarzyszące” redukuje psa, kota lub inne zwierzę pozaludzkie do roli towarzysza.
Joan Dunayer

Część tekstów poświęcimy kwestii abolicjonizmu i welfaryzmu w ruchu pro zwierzęcym. Przeczytacie o powiązaniach naszego codziennego języka z szowinizmem gatunkowym. Specjalnie dla Was przetłumaczyliśmy fragment książki „Animal Equality. Language and Liberation” Joan Dunayer. Napiszemy o szaleństwie u zwierząt – o ponurym świecie laboratoriów, w których zwierzęta doprowadza się do obłędu testując na nich leki psychoaktywne. Zapytamy również co wspólnego mogą mieć ze sobą ruch praw zwierząt i związki zawodowe. Kolejne zapowiedzi i krótkie fragmenty poszczególnych artykułów już wkrótce! Tym czasem zachęcamy do zapoznania się z archiwalnymi numerami Zeszytów.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Daniel Pax pisze:

    Czekam cierpliwie na nowy numer!
    Gratuluję strony! Dobrze, że powstała.

    I dziękuje(my) za video z boku strony :)

Shares
Skip to content