„Etyka a to, co jemy” Wygraj nową książkę Petera Singera

Wydawnictwo Czarna Owca wydało kolejną pozycję z dorobku australijskiego bioetyka Petera Singera. „Etyka a to, co jemy” to gruba, blisko 500 stronicowa książka, która stawia przed czytelnikiem jedno, podstawowe pytanie:

Co tak naprawdę wiemy o produktach, które zjadamy?

Cytując:

Wybieramy kuszące wyglądem towary, nie myśląc o ich pochodzeniu. Nie znamy przerażającej strony procesu produkcji, ukrytej pod płaszczykiem eleganckich opakowań. Własnymi pieniędzmi napędzamy działania, których świadomie nigdy byśmy nie poparli.

Peter Singer i Jim Mason większą część książki poświęcili rzecz jasna przemysłowej hodowli zwierząt i sprawie weganizmu ale nie tylko. Obszerne fragmenty poświęcone są również idei fair trade i żywności organicznej.

Autorzy stawiają przed czytelnikiem również pytanie o ekologiczne hodowle zwierząt. Czy kupno jajek od „szczęśliwych” kur rzeczywiście możemy nazwać etycznym wyborem?

Książkę polecamy szczególnie tym wszystkim, którym wciąż jeszcze nie udało się zrezygnować z mięsa i pozostałych produktów odzwierzęcych. Weganie, wegetarianie i aktywiści pro zwierzęcy znajdą w książce Singera mnóstwo przydatnych argumentów i zupełnie nowych informacji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w naszym KONKURSIE. Do wygrania egzemplarz „Etyka a to, co jemy„.

Zasady są bardzo proste. Interesujecie się psychologią zwierząt? Znacie badania, które dowodzą ich nowych, intrygujących zdolności? Wiemy już, że część zwierząt potrafi rozpoznać swoje odbicie w lustrze, pisaliśmy o przejawach altruizmu wśród małp człekokształtnych i ich zdolności posługiwania się językiem migowym.

Czego jeszcze nie wiemy o zwierzętach? Napisz krótką notkę zawierającą informację na temat badania z zakresu psychologii/emocji zwierząt przywołując źródło.

Najciekawsza informacja zostanie nagrodzona egzemplarzem najnowszej książki Petera Singera i opublikowana na naszej stronie. Wszystkie pozostałe informacje wykorzystamy również na stronie i w Zeszytach Praw Zwierząt.

Na maile czekamy pod adresem: emil@viva.org.pl

Czas trwania konkursu: 13.12 – 27.12

Zapraszamy do udziału!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content