„Z biegiem czasu wszystkiego się nauczę i będę weganką”

Zbliża się koniec roku – czas podsumowań i noworocznych postanowień.Z tej okazji mamy dla Was specjalną propozycję. Spróbujcie diety bezmięsnej przez kolejne 30 dni.Tylko 30 dni! Dołączcie do naszej akcji na Facebooku Moim noworocznym postanowieniem jest przejście na weg(etari)anizm! i naszego programu Zostań wege na 30 dni!

shutterstock_127760243

Zastanawiasz się czy warto? Przeczytaj opinie kolejnej uczestniczki kampanii.

Z programu Zostań wege na 30 dni skorzystałam już jakiś czas temu. Wegetarianką chciałam zostać od bardzo dawna, ale jakoś nie potrafiłam, ograniczały mnie opinie społeczeństwa i wychowanie, kultura…

Być może nie miałam wystarczającej motywacji, często też słyszałam prześmiewcze opinie o wegetarianach, o weganach już nawet nie wspomnę.

Na studiach już co raz bardziej nosiłam się z zamiarem wegetarianizmu, pracowałam w różnych miejscach związanych ze zwierzętami, wyrabiałam sobie zdanie na temat traktowania zwierząt, aż w końcu postanowiłam, że skoro zależy mi na zwierzętach, ich życiu i odpowiednim traktowaniu, to po pierwsze nie mogę ich jeść, bo jaka tu logika? Kocham was, ale was jem, bo tak się wychowałam?

Samo przejście na wegetarianizm jest dosyć łatwe, jednak weganizm to już wyższy level, a program Zostań wege na 30 dni bardzo w tym pomaga. Jest fajnie skonstruowany i nie spotkałam wcześniej czegoś podobnego, moim zdaniem to bardzo innowacyjny program jak na Polskę.

Co prawda, nadal nie jestem do końca weganką, bo brakuje mi obycia na codzień w przygotowywaniu potraw i nadal mam wrażenie, że to nie jest łatwe przejść w 100% na weganizm. Ale myślę, że z biegiem czasu wszystkiego się nauczę i będę weganką.

Myślę, że to trudne, ale to nic w porównaniu z poziomem wykorzystywania zwierząt przez ludzi, a chociaż tyle możemy dla nich zrobić – nie zjadać ich!! Relacja ludzi i zwierząt jest tak pełna paradoksów, że czasem tego nie ogarniam jak ludzie mogą być tak zaślepieni.

Alicja

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Thank you for any other fantastic post. The place else could anyone get that type of information in such an ideal way of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m on the search for such information.
    cheap Beanies snapback hats http://www.violins.co.za/Sale/Image/cheap-Beanies-snapback-hats-720448.html

Shares
Skip to content