„Dziś nie mam, w ogóle ochoty na mięso”

Pomagamy przejść na wegetarianizm! Jak? Wystarczy zapisać się do naszego bezpłatnego newslettera „Zostań wege na 30 dni!” aby prze kolejny miesiąc otrzymywać darmowe przepisy, ciekawostki i porady praktyczne dotyczące diety wegetariańskiej. Zobaczcie co o naszej akcji piszą jej uczestnicy!

shutterstock_103146866

Od 3,5 roku jestem wegetarianką. Choć przyznam, że przez pół roku, jadłam mięso raz w miesiącu. Zwyczajnie, trudno było mi porzucić… skrzydełka w panierce :) Dziś nie mam, w ogóle ochoty na mięso!!!! Do akcji przystąpiłam z nastawieniem…zmiana diety wegatariańskiej na wegańską. Mój wybór diety jest powodem czysto estetycznym , a nie pobudkami związanymi z prawami. Uważam, że każdy powód jest doby do zmiany stylu życia. Niekoniecznie musi się wiązać z etyczną formą naszego życia.

Oczywiście jak to bywa, złamałam zasadę trzy razy. Natomiast, nie mam zamiaru wracać do produktów pochodzenia zwierzęcego. Przez miesiąc zwróciłam uwagę na to, że w Warszawie i wielu innych miastach, jest wiele restauracji dla wegan. W kawiarni można kupić kawę z mlekiem sojowym, trudność jest tylko w małych miejscowościach. Poprzez wegańskie blogi, nauczyłam się gotować pyszne potrawy!

Nie sądziłam, że można piec ciasta bez jajek i mleka. Porównując wypieki tradycyjne do wegańskich, różnicy nie ma:)  Dziś jestem zmotywowana, do poznawania wciąż nowych potraw, a wcześniej skupiałam się tylko na zmianie tradycyjnej polskiej kuchni na wegetariańską. Dzięki stronie poznałam wiele produktów, które ułatwiają gotowanie potraw wegańskich.  Eliminacja tylko kilku produktów, oczywiście odniosła sukces w innych sferach życia.

W chwili obecnej, jestem bardziej aktywna i nie mam problemów zdrowotnych, poprawia się kondycja i cera, wygląda się młodziej! Warto również wspomnieć o tym, iż schudłam kilka kilogramów, choć nie było to moim celem.

Ilona

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Ivo pisze:

    Kochana, witam w klubie czkeających. Nie chce Ci sprawiać przykrości . Ale może tak jak mf3j . Boi się tak dużego zobowiązania Życzę Ci miłego dnia <3 3 maj się cieplutko.

Shares
Skip to content