Czy musisz umieć gotować aby zostać wege?

Wiele osób boi się diety wegetariańskiej powołując się na swój brak talentu kulinarnego. Nie wie jak gotować, co ze sobą łączyć, jak przygotować pełnowartościowy posiłek, a co gorsza – twierdzi, że nie ma na to czasu. Czy to faktycznie problem? shutterstock_220298206

Dlaczego skoro nie umiemy gotować mielibyśmy rezygnować z wegetarianizmu, pozostając jednocześnie na diecie tradycyjnej? Dlaczego jeżeli jemy mięso, brak umiejętności gotowania nam już nie przeszkadza? Sprawdź jak zacząć swoją przygodę z wegetarianizmem!

1. Wegetarianizm nie jest trudniejszy niż dieta tradycyjna
Jeżeli zależy ci na zdrowiu musisz nauczyć się kilku podstawowych, prostych, zasad niezależnie od diety. Jedzenie mięsa nie gwarantuje zdrowia. Często wręcz przeciwnie. Najważniejsze wskazówki znajdziesz tutaj.

2. Zacznij od zakupów
Jest wiele wege gotowców, które oszczędzają mnóstwo czasu w kuchni i nie wymagają żadnych umiejętności kulinarnych. I nie muszą to być drogie parówki sojowe. Wystarczy kuskus (3 min i gotowe), puszka z soczewicą, gotowy sos pomidorowy + posiekana natka pietruszki. Obiad gotowy w 5 minut! Makarony razowe, które możesz przygotować w 4 minuty, tofu, gotowe do spożycia od razu po otwarciu, sałatki, mieszanki orzechowe. Zobacz jak mogą wyglądać przykładowe zakupy tutaj.

3. Wege blogi
Jeżeli interesuje cię kuchnia wegetariańska zacznij od przeszukiwania wege blogów. Jest ich całe mnóstwo, co więcej – zdobywają prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach. Znajdziesz tam tysiące przepisów, również dla osób, które nie mają czasu lub chęci się nauczyć gotowania. Zacznij swoje poszukiwania od puszka.pl – największej skarbnicy przepisów. Każdy z nich ma określony czas, który jest wymagana na przygotowanie posiłku. Dobry początek!

4. Jedzenie na mieście
Jeżeli należysz do osób lubiących się stołować na mieście – wybór wege lokali jest coraz większy. W samej warszawie jest ich już ponad 20! Kolejne miejsca otwierają się w niemal każdej większej miejscowości w Polsce.

Również w mniejszych miastach pojawiają się lokalne knajpy z wege opcjami. Sprawdź serwisy, które zajmują się oznaczaniem roślinnych lokali w Polsce. Zobacz jaki masz wybór!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content