Słoń Raju – wraca na wolność po 50 latach niewoli!

50 lat – tyle czasu spędził w niewoli Raju – słoń uwięziony w obszarze Uttar Pradesh w Indiach. Jego codzienne życie sprowadzało się do zabawiania turystów i zbierania jałmużny. Jego właściciel obwiązał nogi zwierzęcia grubymi łańcuchami i linami. Raju było okaleczony nie tylko fizycznie ale i psychicznie.

117

Na szczęście o tragicznej sytuacji zwierzęcia zostali powiadomieni aktywiści z Wildlife SOS. Rozpoczęła się akcja ratunkowa. Do kampanii włączyli się specjaliści z zakresu nauk przyrodniczych i weterynarze plus kilku funkcjonariuszy policji.

46

Akcję ratunkową podjęto w nocy. Słoń nie był w stanie się ruszać. Jego nogi nadal były przewiązany zardzewiałymi łańcuchami. Aktywiści i lekarze szybko rozkuli Raja. Wtedy wydarzyło się coś niezwykłego – wszystko wskazywało na to, że Raj popłakał się ze szczęścia! Zdaniem obecnych tam osób,  z jego oczu popłynęły łzy radości.

56

Być może Raju przeczuwał, że to już koniec jego wieloletniej męki i bólu. Słoń był w opłakanym stanie – głodny, wychudzony i okaleczony. Po uwolnieniu został przetransportowany do azylu Elephant Conservation & Care Centre w Mathura.

124

Na miejscu otrzymał niezbędną pomoc medyczną i dzisiaj, po raz pierwszy od 50 lat, może cieszyć się wolnością! Słońcem, przyrodą, towarzystwem innych słoni i opiekuńczych ludzi!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content