Niewola wielorybów – to zdjęcie mówi wszystko

Wieloryby to jedne z najbardziej fascynujących zwierząt na naszej planecie. Przez ostatnie kilka lat zdobyliśmy mnóstwo nowych informacji na temat ich zdolności poznawczych i funkcjonowaniu mózgu. Potrafią opiekować się członkami swojej rodziny, wykazują zachowania protokulturowe, a jednocześnie potrafią komunikować się z innych członkami swojej grupy na bardzo zaawansowanym poziomie.

Mamy coraz więcej dowodów na to, że zamykanie wielorybów w akwariach  wodnych parkach rozrywki to brutalna forma eksploatacji tych zwierząt, która kaleczy je nie tylko fizycznie ale i psychicznie.

Wieloryby są przystosowane do pokonywania dziesiątek kilometrów w wodach oceanu. Nie sposób zastąpić im naturalnego środowiska betonowym basenem. Nawet największy basen nie może równać się z bezkresnymi wodami oceanu.

Poznajcie Gia, młodego wieloryba, który mieszka w Marineland w Kanadzie. Zdjęcie doskonale oddaje smutek i apatię, w jakim pogrążone jest zwierzę zamknięte w akwarium. Na co dzień stanowi atrakcję turystyczną dla odwiedzających park rozrywki. O czym myśli Gia? O utraconej wolności? O swojej mamie, od której został brutalnie oddzielony?

gia

Organizacja Last Chance for Animals przeprowadziła dochodzenie zgodnie z którym, warunki przebywania zwierząt w Marineland były skandaliczne. Chore zwierzęta zamknięte w niedostosowanych zbiornikach, głodzone i tresowane ku uciesze zwiedzających.

To od nas zależy, czy miejsca takie jak Marineland przetrwają na rynku. Nie musimy korzystać z rozrywki kosztem innych zwierząt.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/photo-of-isolated-baby-beluga-shows-why-captivity-needs-to-end/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Wiera pisze:

    Uwolnić wieloryba!!!

Shares
Skip to content