Słoń Kaavan odzyskuje wolność po 30 latach izolacji!

Kaavan, słoń, który spędził w niewoli ponad 30 lat w końcu jest wolny! Zwierzę brutalnie odebrano matce w 1985 roku i siłą przewieziono do jednego z ogrodów zoologicznych w Pakistanie.

Kaavan Po kilkudziesięciu latach niewoli, łańcuch do którego został przymocowany Kaavan pozostawił na jego ciele głębokie rany. Zwierzęciu groziła śmiertelna infekcja. 57476a380f8a2

Historia Kaavana zbulwersowała internautów i aktywistów na całym świecie. W 2015 roku wystosowano międzynarodową petycję o uwolnienie Kaavana z zoo.

Po długiej walce władze ogrodu zoologicznego oddały Kaavana w ręce aktywistów z Welfre Organization. Wcześniej sprawa trafiła do senatu, gdzie aktywiści kampanii Free Kaavan przekonywali o potrzebie zapewnienia zwierzęciu bezpiecznej emerytury w jednym z azyli dla zwierząt. W końcu rządzący przystali na prośbę aktywistów.

980x

Po latach upokorzeń i niewyobrażalnego cierpienia Kaavan ma znowu szansę na normalne życie. Będzie miał okazję poznać inne słonie i po raz pierwszy od 30 lat zasmakować towarzystwa innych zwierząt. Po raz pierwszy od ponad 30 lat będzie miał do dyspozycji teren większy niż betonowa zagroda w zoo.

Aktywiści nie kryją radości. Decyzja senatu otwiera nowy rozdział w walce o prawa zwierząt w Pakistanie!

Źródło: https://www.thedodo.com/pakistan-senate-kaavan-sanctuary-1943236411.html

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content