fbpx

Słoń Kaavan – 28 lat brutalnej niewoli. Pomóż go uwolnić!

W 1985 roku, słoń o imieniu Kaavan został brutalnie oddzielony od matki i siłą przewieziony do jednego z ogrodów zoologicznych na w Pakistanie. Zamknięto go w betonowej klatce i przykuto do łańcucha… na kolejne 28 lat.

Kaavan

Dzisiaj Kaavan wciąż stanowi atrakcję dla zwiedzających. Ma jednak coraz mniej siły i woli walki. Rzadko się porusza, jest apatyczny, popada w stereotypie (zaburzenie psychiczne charakterystyczne dla zwierząt żyjących w niewoli).
Metalowy łańcuch, do którego zwierze jest przykute od ponad 20 lat, zostawił na jego ciele głębokie rany. Do jednej z nich wdała się niedawno śmiertelna infekcja. Jeżeli nie zostanie podjęte leczenie, słoń umrze.

Czy zoo będzie opłacało się interweniować? Czy nie wyjdzie taniej, jeżeli po prostu zamienią Kaavana na nowszy model? Jego życie i tak nigdy nie stanowiło dla nich wartości.

W naturze słonie przemierzają dziesiątki kilometrów dziennie. Kaavana okradziono nie tylko z wolności. Zabrano mu coś o wiele więcej – przyjaźń i towarzystwo innych słoni – jednych najbardziej społecznych gatunkó na Ziemi.

Dzisiaj, Kaavan zamiast kilkudziesięciu kilometrów, może przejść kilkadziesiąt kroków. Dyrekcja zoo określa Kaavana mianem agresywnego. Nigdy jednak nie przyszło im do głowy, kto jest odpowiedzialny za jego rozpacz i desperację. Obwiniono o to Kaavana. Tym bardziej, nikt nie chciał zgodzić się na zerwanie łańcucha lub przeniesienie zwierzęcia. Kaavan nadal żyje na betonowym wybiegu.

W 2015 roku jeden z turystów, oburzony widokiem Kaavana, przygotował petycję wzywającą zoo do oddania Kaavana w ręce jednego z okolicznych sanktuariów dla zwierząt.

Od czasu pojmania Kaavana, przez zoo przewinęły się miliony turystów. Zwierzę musiało czekać ponad 25 lat zanim ktoś naprawdę zwróci na niego uwagę.

Pomóż nam ocalić Kaavana. Według władz zoo, słoń jest zadbany i szczęśliwy. Wiemy, że to kłamstwo. Podpisz petycję i udostępnij ten wpis dalej. Ostatnie lata swojego życia Kaavan może spędzić w spokoju i w towarzystwie innych zwierząt!

Podpisz petycję tutaj!

Napisz do władz w Pakistanie:

Biuro premiera: betterpakistan@gmail.com
Ambasada Pakistanu: info@embassyofpakistanusa.org

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/free-kaavan-the-sick-zoo-elephant/

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares