Spada popyt na odzież skórzaną!

Skóra nie jest tylko i wyłącznie produktem ubocznym przemysłu mięsnego. Produkcja skóry to wysoce zyskowny i lukratywny biznes. Skóra krowy stanowi około 10% całkowitej wartościowej dzięki czemu staje się najbardziej dochodową częścią jej ciała.

shutterstock_269109992

Większość skóry pochodzi z indyjskich krów, które są krzywdzone, bite oraz trute, ażeby tylko uzyskać skórę przeznaczoną na produkty z najdroższych sklepów. Jako, że w Indiach zakazana jest rzeź krów, te biedne, niewinne zwierzęta są zmuszane to wytrzymywania brutalnych oraz wyczerpujących podróży. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj.

Coraz więcej konsumentów i firm szuka jednak alternatywy dla odzieży skórzanej. Według ostatniego raportu firmy badawczej Technavio – materiały syntetyczne zaczynają dominować na rynku obuwia sportowego.

To również zasługa takich wielkich marek jak Nike i Adidas które coraz częściej rezygnują z dodatków odzwierzęcych w odzieży.

Co więcej, raport przewiduje, że ilość skórzanych materiałów na rynku zacznie systematycznie spadać. Chociaż skóra nadal świetnie się sprzedaje, warto odnotować, że jedna z najbardziej luksusowych marek – Prada odnotowała 22% spadek sprzedaży galanterii skórzanej w pierwszym kwartale 2016 roku.

To doskonała wiadomość dla wszystkich zatroskanych o lepsze jutro dla zwierząt!

Źródło: http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=8418&catId=1

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content