Parlament Europejski walczy o prawa zwierząt!

24 członków Parlamentu Europejskiego podpisało list do przewodniczącego Komisji Europejskiej domagając się redukcji w przemyśle produktów odzwierzęcych i promowania diety opartej o produkty roślinne.

f0308f3802

W liście podkreślono potrzebę zmniejszenia poziomu konsumpcji mięsa o co najmniej 30% do 2030 roku aby pomóc w ten sposób w realizacji planów w walce z globalnym ociepleniem.

W liście czytamy między innymi:

Nauka jest zgodna – zmniejszenie spożycia mięsa i przetworów mlecznych są niezbędne do uzyskania znaczącej redukcji gazów cieplarnianych.

Nadmierne spożywanie produktów odzwierzęcych w UE przyczynia się do poważnych problemów zdrowotnych. Osoby, które opierają swoją dietę o produkty roślinne są mniej narażone na problem otyłości, cukrzycę, choroby układu krążenia i niektóre nowotwory. Choroby przewlekłe odpowiadają w tej chwili za 80% zgonów na terenie UE.

(…) Badanie opublikowane przez WHO wskazuje, że ograniczenie dotacji dla przemysłu mięsnego pozwoliłoby uniknąć 12,844 zgonów na skutek udaru mózgu i chorób serca, co byłoby wynikiem zmniejszenia się spożycia tłuszczów nasyconych o zaledwie 1%. (…)

Sygnatariusze listu zalecają również zwiększenie nacisku na edukację i budowanie świadomości na temat negatywnych skutków zdrowotnych związanych ze spożywaniem mięsa.

Źródło: http://www.riseofthevegan.com/blog/eu-members-call-for-a-shift-to-plant-based-diets-to-protect-the-environment

 

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content