fbpx

Adoptuj, nie kupuj!

W dziale pobieranie umieszczamy gotową do druku ulotkę adopcyjną. W Polsce żyje ponad 100 tys bezdomnych zwierząt. Wszystkie narażone są niebezpieczeństwa związane z życiem na ulicy lub w schronisku. Część z nich ginie pod kołami samochodu lub z głodu.

Psychika psów i kotów, zwierząt, które najczęściej padają ofiarą bezdomności jest nieprzystosowana do życia w schroniskach. O ile mogą wówczas liczyć na prowizoryczne schronienie o tyle pobyt w schronisku wiąże się z wieloma o o wiele bardziej niebezpiecznymi sytuacjami niż na ulicy.

Liczba zwierząt i brak funduszy prowadzi do sytuacji gdy w pojedynczych boksach zamykanych jest kilka osobników. Zbyt duże zagęszczenie prowadzi do wzrostu niekontrolowanej agresji. Podobnie jak u kur hodowanych metodą klatkową lub żyjących na tzw. „ściółce” wśród, których w skrajnych wypadkach dochodzi do aktów kanibalizmu.

Również w schroniskach zwierzęta wzajemnie się zagryzają i kaleczą. Znane są historie samobójstw wśród kotów. Topią się zanurzając głowę do miski z wodą.

Pamiętaj – adoptując zwierzę ratujesz mu życie!

Nie kupuj zwierząt, nie wspieraj hodowli, dla których zwierzęta są jedynie środkiem do celu, którym jest maksymalizacja zysków!

Tysiące zwierząt czekają na swój dom. Niejedno z nich doświadczyło w swoim dotychczasowym życiu ogromnego cierpienia ze strony ludzi. Zwierzęta trafiające do schronisk, żyjące na ulicy były nierzadko bite, porzucane i dręczone psychicznie. Mimo to nie tracą nadziei. Każde z nich potrafi obdarzyć swojego nowego opiekuna ciepłem i miłością. Nie oczekując w zamian wiele.

Pamiętaj jednak, że opieka nad zwierzęciem to również odpowiedzialność. Odpowiedzialność, a jednocześnie satysfakcja z zyskania nowego oddanego przyjaciela.

Co roku giną z rąk ludzi miliardy zwierząt – jedne są zjadane, inne porzucane, jeszcze inne trafiają do laboratoriów.

W każdym z tych wypadków rozgrywa się dramat poszczególnych jednostek. Możemy bezpośrednio pomóc chociaż części z nich – adoptując – tu i teraz!

Zachęcamy do odwiedzenia naszych stron związanych z adopcjami – wybierzmiska.pl i interwencje.viva.org.pl

Już niedługo rusza nasza nowa kampania na rzecz adopcji zwierząt – Zaginał Dom. Więcej informacji już wkrótce na stronie zaginaldom.pl

Facebook Comments

Może Ci się również spodoba

Shares