1% dla Fundacji Viva!

Sprawdź, jak przekazać 1% swojego podatku. Kto i w jaki sposób może przekazać 1%, jakich terminów należy dotrzymać i z jakich narzędzi możesz skorzystać, aby rozliczenie z fiskusem było proste i szybkie.

Idea przekazywania 1%

Kwota, którą uzyskamy po obliczeniu 1% podatku, może być przekazana na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Tak naprawdę samodzielnie wybierasz, jaką inicjatywę wesprze kwota pochodząca z Twojego zeznania rocznego.

4.03.2016 10940465_983624288333939_5637658756677397903_n_Kasia i Piotrek D

Co ważne, przekazując 1% z własnego PIT, jako podatnik nie tracisz ani złotówki – rozdysponowujesz jedynie kwotę, którą i tak musiałbyś/musiałabyś przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Dlaczego warto przekazać swój 1% dla zwierząt?

Przekaż swój 1% Fundacji Viva! wpisując KRS 0000135274, aby ludzie kochający zwierzęta mogli pomagać tysiącom zwierząt w całej Polsce!

Fundacja Viva! opiekuje się tysiącami zwierząt w całej Polsce – karmi je, zapewnia opiekę weterynaryjną, zajmuje się nimi w domach tymczasowych i szuka domów stałych, aby pomóc kolejnym potrzebującym zwierzętom. Robi to już od 16 lat i wie, że potrzeby nigdy się nie kończą.

Fundacja zajmuje się zwierzętami m. in. w Schronisku w Korabiewicach. Opiekę znajdują tam zarówno psy, koty i lisy, jak i zwierzęta gospodarskie – konie, świnie, krowy i kury. Viva! nie ogranicza opieki do gatunków zwierząt domowych, ponieważ wychodzi z założenia, że każdemu zwierzęciu należy się godne i dobre życie.

Poza działaniami skierowanymi bezpośrednio na pomoc zwierzętom, Fundacja prowadzi również w całej Polsce akcje związane z promocją diety, która nie zawiera składników odzwierzęcych. Broni także koni ciężko pracujących nad Morskim Okiem w Tatrach i organizuje kampanię dążącą do wycofania transportu konnego w tym miejscu. Prowadzi kampanię antycyrkową, czego efektem w 2016 roku było m. in. odebranie cyrkowi niedźwiedzia Baloo. Poza tym prowadzi interwencje, a w razie zagrożenia zdrowia i życia zwierzęcia inspektorzy odbierają je od dotychczasowych opiekunów, zapewniając potrzebującym czworonogom bezpieczne schronienie oraz opiekę weterynaryjną.

O tych i wielu innych działaniach możesz przeczytać na fanpage’u Fundacji Viva! na Facebooku (www.facebook.com/fundacjaviva) oraz na stronie internetowej www.viva.org.pl.

Wszystkie działania Fundacji Viva! są niemal w całości finansowane z wpłat darczyńców, a także ze środków pozyskiwanych dzięki akcji 1%.

Rozlicznie PIT 2017 w pigułce

Zdecydowana większość podatników rozlicza się za pomocą PIT 37, więc znajdziesz tu informacje na temat rozliczenia tej deklaracji.

  1. Kto wypełnia PIT 37

PIT 37 rozliczają m.in. podatnicy zatrudnieni na podstawie umów o pracę oraz cywilnoprawnych, zasiłków z ubezpieczenia społecznego lub przychodów z praw autorskich. PIT 37 mogą również wypełnić emeryci i renciści pod warunkiem jednak, że samodzielnie go wypełnią na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS.

  1. Termin rozliczenia PIT 37

W przypadku najczęściej rozliczanych PIT-ów 37 terminem, który musimy dotrzymać, jest 2 maja 2017

3. Program do rozliczeń PIT

Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z gotowego, bezpłatnego programu do wypełniania PIT.

Z programu można skorzystać w 2 formach:

Każda deklaracja podatkowa zawiera dwa pola (137 i 138 w części J), które należy wypełnić, aby przekazać 1%. Jest to pole numer 137 do wpisania numeru KRS wybranej przez siebie organizacji oraz obliczenie kwoty 1% podatku.

W aktualnym druku za 2016 rok pola wyglądają następująco:

gf

Przekazywaną kwotę podatku z pola 138 należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Przykład: jeśli jeden procent wynosi 65,52 zł, należy przekazać 65,20 zł, gdy kwota ta wynosi 65,59 zł, należy przekazać 65,50 zł.

5. Jak dostarczyć PIT 37 do urzędu skarbowego

  • Złożyć PIT 37 w okienku podawczym, które znajduje się w urzędzie skarbowym.
  • Wysłać deklarację podatkową za pośrednictwem programu do rozliczeń PIT. W tym przypadku jako potwierdzenie otrzymujemy kod wygenerowany przez system, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru.
  • Wysłać deklarację podatkową pocztą. Deklaracje wysyłamy listem poleconym, aby zachować potwierdzenie nadania.

Twój 1% to 100% szczęścia zwierząt.

KRS 0000135274

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content