Dlaczego zwierzęta hodowlane żyją tak krótko?

Producenci od lat przekonują nas, że zwierzęta w hodowlach przemysłowych są dobrze traktowane, a ich dobrostan jest jednym z priorytetów hodowców. To oczywiście nieprawda. Priorytetem jest maksymalizacja zysków i cięcie kosztów. Najłatwiej zaoszczędzić na… zwierzętach.

Niezależnie od rodzaju hodowli, zwierzęta zawsze traktowane są jako surowiec. Najlepszym dowodem jest przyjrzenie się i porównanie długości życia poszczególnych gatunków w hodowli i azylach, w którym zwierzętom pozwala się dożyć naturalnej śmierci.

10655446_888360281181652_705468259735028924_o

I tak, krowy zabijane są zwykle już w wieku 5 lat, chociaż mogłyby żyć nawet 3 razy dłużej. Dlaczego? Po 5 latach na fermie przemysłowej krowy są już zbyt wyeksploatowane aby dawać odpowiednie ilości mleka. Tym samym przestają się opłacać hodowcom. I tak trafiają do rzeźni. Tak traktuje się surowce.

Świnie zwykle nie dożywają nawet roku, chociaż mogłyby żyć ponad 10 lat! Te kilka miesięcy ich życia to smutna rzeczywistość pełna brudu, ciasnych kojców i ciemnych ścian hodowli.

Cielaki zabijane są już po kilkunastu – kilkudziesięciu tygodniach. Dlaczego? Bo ludzie wciąż kupują cielęcinę. To jedyny powód.

Możemy to zatrzymać. Nie musimy zgadzać się na takie traktowanie zwierząt. Możemy wybrać wegetarianizm.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content