17. Tydzień Wege za nami!

Za nami 17. Ogólnopolski Tydzień Wege – największa impreza promująca dietę wegańską w Polsce!

Foto: Julia Zychowicz, Mikołaj Jastrzębski

Warsztaty kulinarne dla rodziców i dzieci z Joanną Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm, spotkanie z Orestestem Kowalskim z kanału Everyday Hero z wręczeniem grand prix Magazynu Vege, wykłady prof. dr. hab. Piotra Skubały, szkolenie na temat diety wegańskiej dla pracowników ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym prowadzone przez mgr Sandrę Marciniak, a także debata „Zdrowie z roślin w smak planecie – o weganizmie z różnych perspektyw” z udziałem ekspertów. To tylko część wydarzeń, które odbyły się ramach obchodów 17. edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege.

Foto: Julia Zychowicz

Imprezę otworzyło śniadanie prasowe z udziałem aktorki Magdaleny Popławskiej. Po nim rozpoczęliśmy roślinny poczęstunek z foodtrucka we współpracy z Viverą oraz Biedronką i jej marką własną Go Vege.

Foto: Mikołaj Jastrzębski

Do grona partnerów Tygodnia Wege dołączyła również sieć kin Helios. Przez cały czas trwania imprezy kino emitowało spot zachęcający do zapisania się do programu „Zostań Wege na 30 dni”.
Obchody poprzedziła akcja uliczna „Zwierzęta niebędące ludźmi”, która odbyła się w niedzielę 21 maja pod pomnikiem Kopernika w Warszawie.

Foto: Mikołaj Jastrzębski

Tydzień Wege świętowały również nasze grupy lokalne w Łodzi, Poznaniu, Lesznie, Rzeszowie, Wrocławiu, Piotrkowie Trybunalskim i na Śląsku. Wolontariusze zorganizowali wegerajdy rowerowe, pikniki, pokazy filmów, zajęcia jogi, a także roślinne poczęstunki.

Zdjęcia: Lena Rodziewicz

Poza tym przez cały Tydzień Wege dostępny był darmowy kurs dietetyczny o weganizmie. Przygotowały go dietetyczki kampanii Viva Zdrowie i cieszył się dużą popularnością.

Foto: human.cruelties

Dziękujemy Partnerom wydarzenia, którzy podarowali upominki dla gości naszych wydarzeń!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content