Wyjątkowa 14. edycja Tygodnia Wege za nami!

Najstarsza, a zarazem największa impreza promująca dietę roślinną w Polsce przeniosła się w tym roku do sieci. Fundacja Viva! – organizator imprezy –  cieszy się z frekwencji podczas transmisji i podkreśla że to najlepszy moment na wypróbowanie diety roślinnej w trosce o własne zdrowie i naszą planetę.

tło

Wydarzenie Tygodnia Wege na Facebooku cieszyło się dużym zainteresowaniem, zapisało się na nie ponad 11 tysięcy uczestniczek i uczestników, a każda z transmisji dotarła do kilkudziesięciu tysięcy osób.  Poprzednie edycje  skupiały się głównie na wydarzeniach stacjonarnych w Warszawie na które obowiązywała darmowa rejestracja lub zakup biletu. Tegoroczny Tydzień Wege dał możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, a wszystkie transmisje były darmowe. Roślinne produkty od sponsorów trafiły również do mieszkańców mniejszych miast i miejscowości, którzy wzięli udział w konkursach. Dodatkowo Viva! przygotowała w pełni darmowego ebooka z poradami i przepisami “Vegan starter”.

image3344

Na Facebooku fundacji w dniach 18-24 maja odbyło się wiele ciekawych spotkań online, których głównym celem była promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Zainteresowani mogli posłuchać wykładu Intensywna terapia kardiologiczna na Twoim talerzu doktora nauk medycznych Tomasza Jeżewskiego, a Jola Słoma i Mirek Trymbulak z Atelier Smaku pokazali, jak w domowym zaciszu przygotować pyszne dania roślinne wspierające odporność.

e

g

Gośćmi spotkania Wegańska Rodzina były dietetyczki Katarzyna Rećko i dr Hanna Stolińska. Pierwsza opowiedziała o ciąży na diecie wegańskiej, druga o rodzinach odżywiających się roślinnie. Poruszono również temat oleju palmowego, który przybliżył dr hab. Andrzej Węgiel – pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, inicjator akcji „Nie jem palmowego. Chronię orangutany”.

c

d

b

Nie lada gratką było też wirtualne spotkanie ze znanymi youtuberami i influencerami promującymi na swoich kanałach dietę roślinną – Orestesem Kowalskim Everyday Hero, Karoliną Sobańską, Anną Sudoł, Ireną z Healthy Omnomnom, Karoliną Gawrońską z bloga Savory or sweet i Szymonem Urbanem z bloga Muły i Brokuły. O mięsnej planecie, czyli o tym, jak hodowla zwierząt na mięso i nabiał wpływa na Ziemię, opowiedziała ekonomistka Monika Kuźniewska, a wegański kulturysta Adam Kuncicki opowiedział, jak wygląda jego dieta i przygotowania do zawodów.

a

f

Wszystkie transmisje z Tygodnia Wege dostępne są na Facebooku oraz You Tube fundacji.

Partnerami wydarzenia byli:

Primavika

Delivery Week

Beanit

Vivera

Develey Wege

Wege Siostry

Vegafit

AA Vegan

Bezmięsny

Super Krówka

Goplant

Agro-Wit

Siła Roślin

Wydawnictwo Marginesy

Wydawnictwo Galaktyka

Wydawnictwo Dwie Siostry

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content