SKANDAL! Zwierzęta torturowane w cyrku…

…a Ty siedzisz na tyłku! Na szczęście już niedługo będziesz mógł/mogła to zmienić!

plakat_zalewski.jpg

Już 26 września Cyrk zALEWSKI po raz kolejny organizuje w Warszawie swój Festiwal Cyrkowy. Po raz kolejny również będziemy tam, aby pokazać nasz sprzeciw przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach.

Barbarzyński proceder tresury (a może bardziej odpowiednim słowem byłaby TORTURA?) zwierząt już dawno powinien był przestać być wykorzystywany. Okaleczone zwierzęta ubiera się w kolorowe stroje aby zakryć przed publicznością liczne rany. Zamknięte w ciasnych klatkach przewozi się na długich dystansach. Słonie tańczą na piłce, tygrysy skaczą przez płonące koło, lwy balansują na trapezach – bez wątpienia to czynności, których nie spotyka się w warunkach naturalnych.

Kolejny raz pojawiamy się, aby wyrazić nasz sprzeciw. Kolejny raz będziemy informować zmierzających do cyrku o prawdziwej twarzy cyrkowej „sztuki”. Kolejny raz będziemy protestować, gdy za kolorowymi ścianami namiotu zwierzęta będą wykonywać barbarzyńskie polecenia treserów/ek.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszych protestów. Odbędą się one 26 września, 3 i 17 października o godzinach 13 i 17, oraz 27 września, 4 i 18 października o godzinach 11 i 16 przed kasą cyrkową. Cyrk już rozkłada się w parku u zbiegu ul. Bitwy Warszawskiej i al. Jerozolimskich, niedaleko dworca PKP Warszawa Zachodnia. Pokażmy razem co myślimy o wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach!

Pomiędzy sobotnimi demonstracjami zapraszamy na piknik do parku – uraczymy się pysznymi smakołykami, pogramy we frisbee. A po – wspólny wypad do Cyklozy! :)

Facebook Comments

Możesz również polubić…

11 komentarzy

 1. ela pisze:

  POPIERAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A gdzie było T.O.Z.?Czy to tylko ciepłe posadki jak wiele innych, czy kiedyś u nas będzie normalnie tzn przemoc wobec zwierząt nie będzie bezkarna ?
  Tak zachwycamy się zachodem,bierzemy różne przykłady a dlaczego nie wzorujemy się na rozwiązaniach tam funkcjonujących w sprawie przemocy i torturowaniu zwierząt.

 2. Kruczkowska pisze:

  Niestety, do Warszawy mam bardzo daleko, ale życzę powodzenia. :)

 3. asia* pisze:

  mam nadzieję, że akcja udana. ;) napiszcie coś!
  w Trójmieście także spędziliśmy weekend pod cyrkiem, zawitała do nas Korona z ponad 60 zwierzętami. info o naszej akcji poszło w tvn 24 i radiu.
  mam nadzieję, że tej jesieni już nie zobaczę żadnego cyrku z swoimi barbarzyńskimi występami.

 4. OLA pisze:

  STRASZNE DO CZEGO SIE TE ZWIERZAKI ZMUSZA POPERAM W 100 %
  TRZEBA UŚWIADOMIĆ LUDZIĘ CO KRYJE SIĘ POD KLAŁNEM I KOLOROWYM NAMIOTEM

 5. cyrkowiec pisze:

  jestem cyrkowcem i wiem z doświadczenia ze zwierząt w cyrku się nie bije a po za tym dwie sprawy czy macie pozwolenie od właścicieli cyrku zalewski na przetwarzanie ich loga i obecnego afiszu a druga sprawa macie jakieś w ogóle pojęcie na temat cyrku i sztuki cyrkowej powiem tylko tyle na koniec wiecie drodzy ekolodzy ile dzieci na świecie głoduje ile zwierząt w schroniskach jest nie dożywionych zamiast drukowania ulotek i wydawania na nie kasy powinniście za kasę zebraną na ulotki kupić zwierzęta jedzenie bo one przez takich jak wy umierają z głodu i nie tylko zwierzęta ale także i ludzie zastanówcie się nad tym co wy robicie

 6. Adam pisze:

  *mam nadzieję, że fakt używania przeze mnie znaków interpunkcyjnych nie utrudni cyrkowcowi czytania mojego tekstu*

  Z doświadczenia i niejednej relacji nagranej ukrytą kamerą (bowiem oczywiście ani Pan Zalewski ani żaden z innych cyrków do rzetelnej kontroli nie dopuści) wiemy, że jest inaczej. Wybacz, obiektywnie rzecz biorąc zebrane dowody ważą więcej niż puste słowa.
  Zwierzęta i ludzie umierają przez obojętność ludzi. Łatwo jest krytykować z kanapy czy sprzed ekranu komputera, trudniej podnieść tyłek i wyjść coś z tym zrobić. Ale wiem, przecież „ktoś powinien coś z tym zrobić, to straszne!!” – trudniej być właśnie tą osobą. Więc dopóki nie weźmiesz spraw w swoje ręce i nie zaczniesz działać to proszę o niepouczanie nas, ponieważ to właśnie przez takich ludzi zwierzęta i ludzie umierają z głodu, nie przez nas.
  Nota bene Viva! zajmuje się między innymi poruszanymi przez Ciebie kwestiami, nie spędzamy czasu na radosnym oczekiwaniu na przyjazd kolejnego cyrku. A prawa zwierząt zawierają w sobie także prawa ludzi, zachęcam np. do zainteresowania się ile zasobów zaoszczędzasz przez sam prosty fakt bycia weganinem/weganką (do czego zachęcam).
  Nie liczę na jakąś merytoryczną dyskusję, ale niech ta odpowiedź zostanie tu dla innych zainteresowanych osób.

 7. martapaciorkowska pisze:

  Drogi Maćku vel „cyrkowiec”, jako osoba trenująca klaunadę a nie tresurę nie bierzesz udziału w tresurze zwierząt ani się jej nie przyglądasz. Ćwiczysz prawdziwą sztukę cyrkową – to Ci się chwali – ale niestety to, że czegoś nie widać nie oznacza, że to nie istnieje. Poniżej wklejam link do filmiku, który (jeden z wielu) ukazuje, jak brutalnym procesem jest tresura zwierząt.

  http://www.youtube.com/watch?v=U2KEjdcceng

  oraz jak złe warunki mają zwierzęta

  http://www.youtube.com/watch?v=KfsJGMVVz1s

  Do obejrzenia i przemyślenia.

 8. Julia pisze:

  Zgadzam się!
  To ejst straszne..

 9. Maria pisze:

  TO SKANDAL!!! ŻYJEMY W 21 WIEKU A TO CO WYCZYNIAJĄ LUDZIE ZE ZWIERZĘTAMI JEST NIE DO POMYŚLENIA,CZŁOWIEK- TO NAJGORSZA MENDA I BESTIA NA TEJ ZIEMI-POWINNO UNICESTWIAĆ SIĘ TAKIE BESTIE.WIĘC PYTAM SIĘ GDZIE JEST BÓG I CZY ON JEST?!!!WIEM NA PEWNO ,ŻE JEST ZŁO,BARDZO DUŻO ZŁA,ZA DUŻO!!!RATUNKU!!!

 10. Maria pisze:

  Zobaczcie sobie filmiki co robią chinole z tymi bezbronnymi zwierzakami.POZABIJAĆ TYCH GNOJÓW ŻÓŁTYCH I OBEDRZEĆ ŻYWCEM ZE SKÓRY!!!Precz z azjatami-zlikwidować ich!!!BESTIE, KTÓRE NIGDY NIE POWINNY POJAWIĆ SIĘ NA TEJ ZIEMI!!!

 11. Maria pisze:

  KIEDY WRESZCIE OBUDZĄ SIĘ CI KTORZY SPRAWUJĄ WŁADZĘ W POSZCZEGÓLNYCH PAŃSTWACH NA CAŁEJ ZIEMI ŻE ZWIERZĘTA TEŻ MAJĄ PRAWO GODNIE ŻYĆ A CZŁOWIK POWINIEN JE SZANOWAĆ A NIE ZNĘCAĆ SIĘ NAD NIMI.KIEDY OBUDZĄ SIĘ I ZAPROWADZĄ Z TYMI BESTIAMI PORZĄDEK!a chinoli trzeba za to wystrzelać!!!

Shares
Skip to content