Miłosne Vege

Jest już dostępny kolejny numer magazynu Vege! Tym razem, w związku ze zbliżającymi się walentynkami, tematem przewodnim jest miłość. Nie tylko ta ludzka. Inne zwierzęta również zdają się obdarzać się uczuciem a przy tym czerpać przyjemność z seksu. Więcej na ten temat przeczytacie tekście autorstwa Magdaleny Buszko pt. „Zwierzęce igraszki”. Poruszamy również miłosne dylematy wegan – czy faktycznie możliwy jest szczęśliwy związek z człowiekiem jedzącym mięso? Z doświadczenia wiemy, że kwestie ideowe nie są, na dłuższą, metę bez znaczenia.

Numer zwyczajowo otwiera garść newsów z kraju i ze świata. Przeczytamy min. o suczce Chaser, która oponowała nazwy 1022 przedmiotów, a przy tym potrafi odróżnić rzeczownik od czasownika. Prezentujemy również serwis Veganbuddy.pl, dzięki któremu każdy z nas ma szansę spróbować diety wegańskiej kontaktując się z którymś z obecnych już wegan.

Dział „na zdrowie” poświęciliśmy soi i narosłym wokół niej mitom, jakoby mogła ona np. powodować męską impotencję. Przeczytacie również o zdrowotnych właściwościach kaszy i ziół.

W dziale „vege maluch” zamieszczamy wywiad z Małgorzatą Desmond, która uczestniczyła w pierwszym w Polsce badaniu dotyczącym wegańskich dzieci!

Gwiazdą numeru jest Patrycja Kosiarkiewicz. Opowiada nam o swojej drodze do wegetarianizmu, muzyce i najnowszej płycie.

Pozostałą część numeru poświęciliśmy min. odbywającej się niedawno w Londynie konferencji poświęconej naczelnym, testom na zwierzętach oraz smutnej rzeczywistości psów zaprzęgowych. Zabieramy Was również w fascynującą podróż po Meksyku.

Z najnowszego numeru dowiecie się min., że:

Niskotłuszczowa dieta wegańska jest (…) trzy razy bardziej skuteczna w terapii cukrzycy typu 2 niż standardowa dieta stosowana przy tym schorzeniu.

„Dzieci też mogą być wege!” Małgorzata Desmond

Potencjalną zaletą umawiania się z mięsożercami jest to, że mamy świetną okazję, żeby wykorzystać swój urok osobisty oraz umiejętności kulinarne i wpłynąć na ich wybory dietetyczne.

„Randka z mięsożercą” Dobrosława Karbowiak

Prawdziwą, godną pozazdroszczenia sztukę miłosną, opanowały małpy, a zwłaszcza słynny z wytwarzania narzędzi gatunek – bonobo.

Zwierzęce igraszki” Magdalena Buszko

Pies zaprzęgowy dla wielu maszerów stał się po prostu maszynką do robienia medali. Gdy nie osiąga wymaganych efektów, jest zbędny.

„Dokąd zmierzają psie zaprzęgi” Dariusz Morsztyn 'Biegnący Wilk’

Jednocześnie zachęcamy do prenumeraty, dla każdego czekają atrakcyjne upominki!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content