Zeszyty Praw Zwierząt #3

Zapraszamy do zakupu trzeciego numeru Zeszytów Praw Zwierząt.Przedsprzedaż prowadzona jest w sklepiku magazynu Vege.

Nawiązując do poprzedniego numeru staramy się kontynuować temat związków pomiędzy ewolucją i prawami człowieka a prawami zwierząt. Przedstawiamy sylwetkę znanego etologa Marka Bekoffa i przedstawiamy wyniki badań psychologicznych nad zjawiskiem szowinizmu gatunkowego.

W numerze:

My, mięsożercy dyskretny urok dehumanizacji – współczesna psychologia dowiodła intrygujących różnic w postrzeganiu zwierząt przez wegetarian i ludzi jedzących mięsa. Dlaczego i jakie ma to konsekwencje praktyczne pisze Mateusz Olechowski.

Drabina złudzeń – w potocznej interpretacji ewolucji wciąż istnieje wiele błędnych przekonań i poglądów, które zniekształcają prawdziwy obraz teorii Darwina, a tym samym próbują w „naukowy” sposób dowieść naszej wyższości względem innych zwierząt.

Darwin, darwinizm, prawa zwierząt – wracamy do tematu ewolucji i jednocześnie analizujemy postać samego Karola Darwina. Pytamy o jego podejście do problemu praw/ochrony zwierząt.

Wyzwolenie totalne: rewolucja XXI wieku – publikujemy artykuł uznanego działacza na rzecz zwierząt  Stevena Besta, który niedawno miał okazję gościć w Polsce z serią wykładów. Best stara się analizować prawa zwierząt w szerokim, polityczno-ekonomicznym, kontekście.

Smutek u zwierząt – Mark Bekoff o zjawisku żałoby wśród zwierząt. Nie tylko ludzie potrafią przeżywać śmierć swoich najbliższych.

Ewolucja etologii – wywiad z Markiem Bekoffem o rozwoju nauk o zachowaniu zwierząt i zmianach w sposobie postrzegania samych zwierząt przez naukę i społeczeństwo. Jak wiele udało nam się osiągnąć i jak wiele jeszcze przed nami.

Archiwalne numery dostępne tutaj.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Great remarkable issues here. I am very happy to peer your post. Thanks a lot and i’m having a look forward to contact you. Will you please drop me a e-mail?
    Louis Vuitton artsy mm http://www.totaldollarinsurance.com/scripts/louis-vuitton.cfm

  2. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! However, how can we communicate?
    Discount Louis Vuitton aviator sunglasses http://www.actgifted.net.au/images/Discount-Louis-Vuitton-aviator-sunglasses-19513477.html

  3. Hi there, after reading this amazing article i am also cheerful to share my experience here with mates.
    Discount Louis Vuitton sneaker http://www.csm-tech.it/Nuove/immagini/Discount-Louis-Vuitton-sneaker-12931446.html

Shares
Skip to content