10 inspirujących historii uratownych zwierząt

Przedstawiamy Wam dzisiaj inspirujące historie dziesięciu, wyratowanych krów, którym udało się uniknąć smutnego końca w rzeźni. Dzisiaj, każda z nich może cieszyć się wolnością i ma szansę w spokoju dożyć późnej starości otoczona opieką troskliwych ludzi.

Jeżeli zastanawiasz się jak wyglądają współczesne realia hodowli masowej krów przeczytaj jeden z naszych ostatnich artykułów tutaj.

1. Daisy

Daisy była przez lata wykorzystywana w jednej z hodowli w stanie Michigan. Część jej dzieci zostało jej odebranych w ciągu pierwszych kilkunastu dni i trafiło do rzeźni jako cielęcina. Daisy, kiedy tylko przestałyby być opłacana (nie mogłaby rodzić więcej dzieci) trafiłaby do rzeźni. Na szczęście dzisiaj jest już bezpieczna w SASHA Farm Animal Sanctuary.

10310522_10152171665098358_7680259668505019050_n

2. Maribeth

Urodziła się z poważną infekcją u nogi. Jej właściciel miał ją od razu sprzedać na mięso. Kulawe zwierzę nie było mu do niczego potrzebne. Nie było przecież szansy na nim zarobić. Maribeth została jednak uratowana przez aktywistów Woodstock Farm Animal Sanctuary. Wyleczono jej nogę i otoczono troskliwą opieką. Dzisiaj Maribeth jest w pełni sprawną i szczęśliwą krówką.

Maribeth-1

3. Woody

Urodził się w ramach przemysłu mleczarskiego. Miał trafić pod nóż jako cielęcina. Został uratowany przez Signal Hill Sanktuarium kiedy miał zaledwie dwa tygodnie. Uciekł śmierci sprzed nosa. Woody był bardzo chory kiedy trafił do schroniska. Udało się go uratować i Woody może dzisiaj cieszyć się odzyskaną wolnością!

Woody91

4. Hansel i Gretel

Mieszkają dzisiaj w słynnym azylu Edgar Mision w Autralii. Okropne warunki, w jakich żyły na fermach mocno odcisnęły się na ich zdrowiu. Gretel ma tylko trzy nogi, a Hansel był bardzo wycieńczony kiedy trafił do schroniska. Aktywiści pomogli im dojść do siebie, a Hansel i Gretel bardzo się zaprzyjaźniły!

HanselTippi

5. Christmas i Charlie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że krowy mogą żyć nawet do 20 lat. Niestety, na fermach przemysłowych zabijane są zwykle już w wieku 4-5 lat. Dzisiaj, uratowane Christmas i Charlie mają już 17 lat! Gdyby nie pomoc aktywistów Barnyard Sanctuary krowy już dawno umarłyby w okropnych warunkach.

two-cows

6. Fargo

Fargo nie miał zamiaru czekać na ratunek, sam wziął sprawy w swoje ręce i uciekł z transportu do rzeźni. Jego śladem szybko ruszyli pracownicy SASHA Farm Sanctuary i przewieźli go do azylu.

Fargo8

7. Samuel

Nie miał dla swojego właściciela żadnej wartości. Nie przeżyłby zbyt długo na fermie i miał szybko trafić do rzeźni. Na szczęście pracownicy Gaia Sanctuary przekonali właściciela, że mogą zająć się Samuelem i zapewnić mu odpowiednią opiekę. Udało się! Samuel jest wolny i szczęśliwy!

Samuel

8. Bob i Mortimer

Bob został szybko osierocony kiedy jego matka zmarła na skutek poważnych zaniedbań pracowników fermy. Również Mortimer szybko został sam. Oba zwierzaki się zaprzyjaźniły i dzisiaj mogą cieszyć się swoim wzajemnym towarzystwem w jednym z azyli.

cowsromparound-e1405171111893

9. Sweet Cow

Jej życie rozpoczyna się na betonowej posadzce jednej z ferm mleczarskich. Hodowana ponad cztery lata dłużej niż pozostałe krowy coraz ciężej znosi warunki panujące w zakładzie. Rozwija się u niej poważne zakażenie stopy, ślepnie. Zdecydowano, że nikomu się już do niczego nie przyda. Miała więc szybko trafić do rzeźni. Krowę uratowali jednak aktywiści Farm Sanctuary. Zamieszkała razem z inną, ślepą krową. Obie, mimo ciężkiej przeszłości, darzą się ogromną przyjaźnią i cieszą się wspólnie z odzyskanej wolności.

2014_02-04_Sweety_cow_DSC_1735_CREDIT_Farm_Sanctuary_1125x750_300_RGB

10. Valentine

Spędziła na fermie ponad 15 lat. Na szczęście, jej właściciel nie zamierzał oddawać jej na ubój i sam zdecydował, że ostatnie lata powinna spędzić w sanktuarium dla zwierząt. Na miejscu okazało się, że Valentine jest w ciąży i urodziła cielaka. Tego dziecka już nikt jej nie odebrał.

GV

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/amazing-rescue-cows/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

9 komentarzy

 1. Krówki mają takie piękne oczy

 2. Oby historia zwierzat z Donbasu sie tak zakonczyla ….

 3. o Borutce zapomnieliście

 4. emil pisze:

  super!

 5. warto to zobaczyć=wzruszajace

 6. Halszka pisze:

  Pokazujecie piękne historie, ale jak można pominąć swoje „podwórko”?
  Słynna krówka Borutka szczęśliwie żyjąca w Przystani Ocalenie…
  https://www.facebook.com/Krowa.Borutka/info

Shares
Skip to content