Krwawa statystyka

Wiele osób, w tym przeciwnicy wegetarianizmu, widziało wielokrotnie filmy ukazujące realia rzeźni i ferm hodowlanych. Część nazywa to odosobnionymi przypadkami. Ilość zarejestrowanych filmów i dane z oficjalnych kontroli nie powinny jednak pozostawiać wątpliwości, że cierpienie zwierząt na fermach jest codziennością. Jednak to co najbardziej szokuje, a to z czego wielu nie zdaje sobie sprawy to skala tego cierpienia. Zgodnie z danymi FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) co roku na potrzeby konsumenckie zabija się ponad 56 miliardów (!)  zwierząt. Średnia z lat 2003-2007 do pobrania tutaj.

Liczba ta, nie obejmuje zwierząt morskich, które liczy się w tonach, nie sztukach. Prawdziwa liczba może dochodzić nawet do 70 miliardów!

Tyle zwierząt co roku ginie w rzeźniach, żyjąc wcześniej na wielkoprzemysłowych fermach hodowlanych. Upchane w klatkach, narażone na choroby i olbrzymi stres psychiczny. O realiach hodowli przeczytacie tutaj.

Statystyki nie kłamią. 56 miliardów zwierząt, blisko 10 razy więcej niż ludzi na Ziemi jest brutalnie eksploatowanych wyłącznie po to by zaspokoić ludzkie kubki smakowe. Dzisiaj, kiedy wiemy, że spożywanie mięsa i pozostałych produktów pochodzenia zwierzęcego jest zbędne, taka skala cierpienia wydaje się krwawym absurdem.

Możesz to zmieniać bojkotując przemysł związany z wyzyskiem zwierząt! Masz wybór i możesz wybrać weganizm!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Emil pisze:

    Niezdecydowanych zachęcamy do udziału w http://www.zostanwege.pl/zostan-wege-na-30-dni/ :)

Shares
Skip to content