Masowe hodowle zwierząt to bomba z opóźnionym zapłonem

To nie jest opinia radykalnych obrońców zwierząt, znudzonych wegetarian czy ekoterrorystów. To podsumowanie raptów największych organizacji politycznych i ekologicznych na świecie – FAO, ONZ i IPCC. Wszystkie one jednoznacznie dowodzą destrukcyjnego wpływu jaki na nasz świat wywierają masowe hodowle zwierząt – te hodowle, z których pozyskuje się dziś ponad 90% mięsa i produktów odzwierzęcych na świecie. Dlaczego aż tyle?

shutterstock_73162207

Fermy powstały z myślą o masowym odbiorcy, nastawione są na maksymalizacje zysków i redukcję kosztów. Ta ostatnia zawsze odbywa się kosztem zwierząt. Dlatego ich życie na fermach przypomina sceny z horroru – ciasne klatki, rany, choroby, złamane kończyny, kanibalizm, nieustanny stres, brak dostępu do słońca, wieczna apatia. To codzienność zwierząt, które trafiają na nasz stół.

Jeżeli się temu nie przeciwstawimy zgubne skutki masowej hodowli dotkną również nas – ludzi. Posłuchajcie znakomitego wystąpienia byłego prezesa CityBanku:

Masowe hodowle prowadzą do postępującego pustynnienia i deforestacji lasów deszczowych. Są skrajnie niewydajne – marnują miliony ton wody i zdatnej do spożycia żywności roślinnej. Odchody z ferm zatruwają lokalne ekosystemy, a same fermy są jednym z elementów napędzających globalne zmiany klimatu.

Kiedy mówimy o rezygnacji z mięsa nie mamy na myśli tylko dobra zwierząt ale również nas – ludzi. Dlatego warto wybrać wegetarianizm. Dołącz do nas!

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares