Zostan wege na zawsze!

Wczoraj zakończyliśmy oficjalnie pierwszą edycję naszej akcji „Zostań wege na 30 dni!„. Otrzymaliśmy ponad 1000 zgłoszeń! Pisały do nas osoby spożywające do tej pory na co dzień mięso ale także Ci, którym na drodze do wegetarianizmu nie udało się jeszcze wyeliminować jedynie ryb z diety. Część zgłoszeń otrzymaliśmy również od wegetarian poszukujących nowych informacji. Jak się okazało również ich udało nam się pozytywnie zaskoczyć prezentowanymi przez nas poradami :)

Założeniem akcji była codzienna wysyłka maila zawierającego skoncentrowaną wiedzę dotyczącą praktycznych i zdrowotnych porad, przepisy, jadłospisy, ciekawostki, sylwetki wege sportowców oraz informacje o zwierzętach. Zwłaszcza te ostatnie cieszyły się dużą popularnością.

Podczas trwania akcji zadaliśmy trzy pytania konkursowe. Wylosowana trójka szczęśliwców, którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania to: Ada Adamska, Kamil Barnas, Barbara Ziemer

W nagrodę otrzymają zestaw ekologicznych kosmetyków, najnowszy numer magazynu Vege, nasze materiały promocyjne oraz książkę „Zostań weganinem w 30 dni” jako inspirację do dalszego podążania „zieloną” ścieżką. Gratulujemy!

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa pod adresem naszej akcji. Cieszymy się, że udało nam się być, dla wielu z Was, katalizatorem zmian. Fakt, że nasze informacje pomogły Wam przejść na wegetarianizm (a niektórym również na weganizm) jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji. Wiemy, że jest wielu ludzi, którzy nie chcą brać udziału w procesie wykorzystywania zwierząt ale wciąż brak im odwagi, a przede wszystkim rzetelnej informacji dotyczącej tego jak powinna wyglądać zdrowa i zbilansowana dieta roślinna.

Otrzymywaliśmy zgłoszenia do akcji nawet na długo po zamknięciu oficjalnego terminu przyjmowania zapisów. Tym samym nie rezygnujemy i już dzisiaj rozpoczynamy pracę nad drugą edycją „Zostań wege na 30 dni”. Uwzględnimy w niej wszystkie Wasze uwagi dotyczące rozbudowania poszczególnych „działów” informacji. Przygotowujemy nowe atrakcje, związane nie tylko z samą treścią akcji ale także jej promocją. Narobimy dużo szumu :)

Odwiedzajcie nasze strony i profil na FaceBooku. Znacie kogoś kto chciałby zostać wegetarianinem? Albo wręcz przeciwnie, chcielibyście kogoś zachęcić do wegetarianizmu? Powiedzcie mu o nas!

Na zachętę, a jednocześnie jako podsumowanie publikujemy wypowiedzi uczestników!


Zapisałam się na akcję i jestem zachwycona! Można się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy na temat wegetarianizmu i weganizmu, a także wejść w posiadanie smacznych i zdrowych przepisów kulinarnych. :) Każdy znajdzie coś dla siebie! Z całego serca dziękuję za zorganizowanie akcji.
Marta Wydra


Chciałam tylko napisać: AKCJA-REWELACJA! A ciekawostki ze świata zwierzęcego – super, czasem aż szczęka opada, jakie zwierzaki są niesamowite[tak jak dzisiejsze o srokach:)]!
Weronika Szarafin


Ta akcja to  naprawdę świetny pomysł, codzienna motywacja by wytrwać na dobrej drodze i otworzenie oczu na świat. Osobiście nie miałam problemu z odstawieniem mięsa, gorzej było z nabiałem, ale z dnia na dzień idzie mi coraz lepiej:)
Ewa Kapłon


Dziękuję za całą akcję, zaangażowanie i cenne wskazówki. Dzięki Wam zaczęłam moją „vege podróż”. (…) Myślę, że to zdanie trafnie podsumowuje całą akcję :-) Świadomość, że dzięki naszej diecie nie uczestniczymy w procesie uprzedmiotawiania i eksploatacji zwierząt daje olbrzymią energię i satysfakcję.
Pozdrawiam i oby do kolejnej akcji.

Marzena Kurek


Muszę przyznać, że najzwyczajniej w świecie przyzwyczaiłem się już do tych codziennych wiadomości i coraz ciężej wyobrazić mi sobie poranek bez nich. (…) Z mięsa rezygnować nie musiałem, zrobiłem to już kilka(naście) lat temu, nie mniej jednak Wasze propozycje żywieniowe przypadły mi do gustu i niektóre na pewno częściej pojawią się na talerzu. Jeśli chodzi o informacje (ciekawostki) dotyczące zwierząt, większość z nich, z racji zainteresowań znałem, ale te, o których usłyszałem po raz pierwszy zaciekawiły mnie i za to pierwszy plus. Drugi plus za opisane postaci, ale tutaj proszę jednak o jeszcze więcej, bardzo dobrze się to czyta!!! Kolejny plus za całokształt, podobało mi się Wasze rzetelne podejście do tematu, odnośniki, linki, wiedza, która była dobrze udokumentowana. Widać pracę, którą w to włożyliście, a to się naprawdę ceni. Jeśli chodzi o minusy, to właściwie jest tylko jeden i pojawi się za 10 dni. Nie kończcie tej akcji :)
Bartłomiej German


Świetna akcja, z bardzo dobrym określeniem „dziennej dawki” nowych wiadomości. Zjadłam co prawda ze dwa kotlety, bo ciężko jest zupełnie oddzielić się spożywczo od życia rodziny, ale o wiele łatwiej przekonywać babcię, ze naprawdę nic mi się nie stanie, z jakimś doradzonym przez was roślinnym zamiennikiem w ręku :) Dzięki!
Agnieszka Nowak


Bardzo serdecznie dziękuje Wam za akcje „Zostań wege na 30 dni”, dzięki niej pewnie zrezygnuje już na zawsze z jedzenia ryb :)Od 12 roku życia nie jem żadnego innego mięsa poza rybami, wtedy wystarczyło mi zobaczyć film „Babe- świnka z klasą” :) a dzisiaj potrzebowałam takiej akcji jak Wasza. Bardzo pomocne są dla mnie artykuły, a przepisy są super- nie wiedziałam nawet że gotowanie może być taką frajdą i tak cieszyć rodzinę :).
(…) dopiero teraz po 14 latach diety prawie-bezmięsnej dowiedziałam się tak wielu mega cennych rzeczy. Podnosicie świadomość nawet w ludziach już zdeterminowanych do nie-jedzenia mięsa – i to jest niezwykle cenne. (…) Dziękuje Wam że troche uspokajacie skołatane nerwy wegetarian – dajecie w nasze ręce najwspanialszą „broń” – a to argumenty i fajne przepisy które smakują na pewno wszystkim. (…)  Pozdrawiam wszystkich – jesteście wielcy !!!

Anna Poprawa

Jeszcze raz dziękujemy za udział i życzymy wytrwałości wszystkim tym, którym udało się odrzucić mięso z diety. Wegetarianie i weganie stają się coraz większą i poważniejszą grupą konsumentów. O prawach zwierząt dyskutuje się już na największych uniwersytetach świata, nie tylko wśród etyków i filozofów, ale także psychologów. Teraz jest najlepszy czas na zmianę, najlepszy czas na działanie! Edukujmy i dawajmy przykład!

Do zobaczenia w następnej edycji! :)

Facebook Comments

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Luiza pisze:

  Niestety, nie wiedziałam o akcji, a bardzo chciałabym wziąć w niej udział, nawet teraz poza terminem. Czy mogłabym liczyć na przepisy?

  Pozdrawiam !

  Luiza

 2. Alicja pisze:

  Witam serdecznie!
  Niestety, nie wiedziałam o akcji, dowiedziałam się dopiero z telewizji. bardzo chciałabym wziąć w niej udział, nawet teraz poza terminem a planuję zostać wege już na zawsze. Czy mogłabym liczyć na przepisy?
  pozdrawiam
  Alicja

 3. emil pisze:

  Prosze wejsc na http://www.zostanwege.pl/zostan-wege-na-30-dni/ i dopisac sie do formularza u dolu strony :)

Shares
Skip to content