Ameryka przechodzi na weganizm do 2050 roku

Artykuł o tym samym tytule ukazał się niedawno na stronach popularnego Huffington Post. Czy to możliwe żeby za niespełna 40 lat wszyscy obywatele Stanów Zjednoczonych przeszli na dietę roślinną?

shutterstock_111289484(1)

Czy to jednak możliwe, że w kraju naznaczonym niewolnictwem dziś prezydentem jest Barack Obama? Czy to możliwe, że wcześniej akceptowany rasizm jest dziś powszechnie potępiany?

Autorzy artykułu zastanawiają się nad rezultatem obecnych zmian jakie zachodzą w kontekście diety roślinnej. Dlaczego Ameryka się weganizuje? Przeczytajcie.

1. Konsumpcja mięsa spada, podczas gdy rośnie popyta na produkty wegańskie

Konsumpcja mięsa w 2012 roku spadła aż o 12,2% w stosunku do 2007. Po części jest to zasługa popularnych bezmięsnych poniedziałków, po części coraz większej ilości osób decydujących się na diety bezmięsne. Popatrzmy też na Google. W 2003 na hasło weganizm wyszukiwarka znajdowała 1650 wyników podczas gdy dzisiaj to już 24 200!

2. Supermarkety się zmieniają

Według serwisu Supermarketnews.com rośnie zainteresowanie substytutami mięsa i innych produktów odzwierzęcych. W marketach wprowadzono ponad 100 nowych odmian produktów roślinnych. Można już kupić nie tylko popularne wcześniej kotlety sojowe ale także bezjajeczne majonezy czy bezmleczne sery roślinne.

3. Zmieniają się restauracje

Coraz więcej fast foodów takich jak Subway czy Burger King wprowadza do swojej oferty alternatywne dania i produkty roślinne. Wegańska sieć restauracji Loving Hut może się już pochwalić 43 lokalami w 15 stanach USA. Sieć Tropical Smoothie Café oferuje substytuty mięsa w każdym (!) wrapie, kanapce i sałatkach we wszystkich 300 miejscowościach, w których posiada swoje lokale. Jak zwracają uwagę właściciele restauracji typu fast food konsumenci coraz częściej minimalizują lub wykluczają mięso ze swojego menu.

4. Najbogatsi inwestują w weganizm

Rośnie liczba wegańskich start upów. Sam Bill Gates zaangażował się w projekt Beyond Meat w ramach którego trwają prace nad substytutami produktów odzwierzęcych. Założyciel Microsoftu w swoich wykładach namawia do diety roślinnej jako najlepszej alternatywy dla kryzysu ekologicznego. Inny pro wegański projekt zebrał dotację w wysokości 23 milionów dolarów od jednego z najbogatszych mieszkańców Azji – Li Ka-Shinga.

 Źródło: http://www.huffingtonpost.com/kathy-stevens/predicting-a-vegan-america_b_4905691.html

Facebook Comments

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. piotr1399 pisze:

    Wow! Byłoby super, gdybym dożył dnia, w którym choć jeden kraj byłby w 100% wegański.

  2. Swojego czasu ogłosiłem ideę „Europa od 2050 roku bez używania zwierząt”. Stąd cieszę się, że również podobne oczekiwania są w USA.

Shares
Skip to content