Ostatnie dwa lwy cyrkowe w Bułgarii odzyskują wolność!

Poznajcie Jora i Blakca – dwa lwy, przez lata wykorzystywane na arenie cyrkowej. Rok temu, rząd Bułgarii ogłosił zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach.

lion11

Lwy nie miały przed sobą przyszłości. Nie można było ich wypuścić na wolność, więc kolejne miesiące spędziły zamknięte w niewielkich klatkach. Nie znały innego życia. W lecie doskwierał im upał, zimną we znaki dawał się mróz. Nie miały koców, tylko metalową podłogę do spania.

Jakiś czas temu, o lepsze jutro dla lwów zawalczyła organizacja Born Free Foundation. Chciała przewieźć zwierzęta do Afryki. W tym celu zawiązana została międzynarodowa współpraca pomiędzy różnymi organizacjami, z czego każda odpowiadała za inny etap podróży lwów.

Jak mówi Virginia McKenna, aktora i współzałożycielka Born Free:

Z powodzeniem ratowaliśmy dzikie zwierzęta przenosząc je do ich naturalnego środowiska. Jestem bardzo szczęśliwa, że możemy pomóc tym dwóm lwom wrócić do ojczyzny. Mam nadzieję, że ich historia zainspiruje ludzi do traktowania dzikich zwierząt z szacunkiem i zrozumieniem bez narażania ich na niewolę.

Kiedy lwy dotarły na miejsce, widok tak olbrzymiej przestrzeni były dla nich szokiem. Możemy sobie tylko wyobrazić co czuły stawiając pierwsze kroki w Afryce. Po wielu latach upokorzeń w końcu oddano im wolność.

lion2

Coraz więcej krajów w Europie i na świecie zakazuje cyrków z udziałem zwierząt. Polska może do nich dołączyć! Wspieraj Kampanię Cyrk Bez Zwierząt.

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/news/bulgarias-last-circus-lions-experience-grass-and-freedom-in-their-new-home/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content