30 sekundowy filmik o życiu słoni w niewoli. Podaj dalej!

Organizacja Born Free, od lat nieustannie pracuje na rzecz powstrzymania kłusownictwa i nielegalnego hanldu kością słoniową. To jednak nie jedyne zagrożenie, wobec którego walczą aktywiści skupieni wokół Born Free.shutterstock_168108875

Słonie coraz częściej cierpią w… niewoli. W ogrodach zoologicznych, cyrkach i parkach rozrywki. Pozbawione możliwości realizowania swoich podstawowych potrzeb biologicznych, oglądające dzień w dzień te same mury więzienia, do którego wtrącono ich siłą, bez pytania o zgodę.

Te potężne, inteligentne i niesamowicie społeczne zwierzęta zupełnie inaczej zachowują się w niewoli niż w środowisku naturalnym.

Zobaczcie specjalny, 30 sekundowy film, który przygotowało Born Free, na temat niewoli słoni.

Udostępnijcie go dalej i pokażcie, że miejsce słoni jest w naturze, nie na arenie cyrkowej. Słonie mają prawo żyć, tak jak zaprojektowała je do tego ewolucja. Nie muszą skakać przez obręcz, stawać na dwóch nogach czy balansować na piłce. Chwila naszej rozrywki nie jest warta skazywania tych pięknych zwierząt na do dożywotnią niewolę.

Podziel się z tym video z jak największą liczbą osób. Świadomość społeczna wciąż wzrasta – cyrków ze zwierzętami zakazano już w wielu krajach Europy i Ameryki Południowej. U nas może być tak samo! Kostaryka zamknęła wszystkie ogrody zoologiczne i zwróciła zwierzętom należną im wolność! Nasze drobne kroki w kierunku lepszego świata dla zwierząt przynoszą efekty! Pomóż nam działać!

Źródło: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/raising-awareness-for-elephants-to-build-a-more-compassionate-generation/

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shares
Skip to content