„Plan Campbella” – weganizm w praktyce!

plan-campbella-b-iext30125279Wydawnictwo Galaktyka przygotowało dla swoich czytelników nową książkę sygnowaną przez nazwisko Campbella – twórcy jednej z najgłośniejszych książek dietetycznych ostatnich lat – „China Study” (Nowoczesne zasady odżywiania).

Najnowsza pozycja „Plan Campbella” została napisana przez syna T. Colina Campbella – Thomasa. Autor jest wykładowcą medycyny klinicznej i dyrektorem Campbell Center of Nutrition Studies.

W przeciwieństwie do głośnej „China Study”, nowa książka Campbella to praca opisująca dietę roślinną z czysto praktycznego punkt widzenia. Czytelnicy znajdą w niej dużo informacji na temat właściwego komponowania diety, doboru produktów i kilkadziesiąt wypróbowanych przepisów. Wszystko podane w bardzo przejrzysty i przystępny sposób.

Pierwszy rozdział skupia się na omówieniu diety roślinnej pod kątem dostępnych badań naukowych. Druga część porusza najbardziej kontrowersyjne tematy z związane z weganizmem i dietą w ogóle. Czy soja jest bezpieczna dla zdrowia? Czy ryby są niezbędnym elementem w diecie? Czy powinniśmy bać się GMO? Autor porusza również wątki związane z popularną dzisiaj dietą bezglutenową i paleo. Nie zabrakło także omówienia problemu suplementacji oraz kwestii związanych z przetworzoną żywnością. Wszystko o czym pisze Campbell jest poparte, umieszczoną na końcu książki, rozbudowaną bibliografią.

Najciekawszy wydaje się jednak rozdział trzeci, w którym autor umieszcza cztero stopniowy „Plan Campbella”, który małymi krokami wprowadza czytelnika w świat diety roślinnej. Najpierw uczymy się eliminować dotychczasowe, negatywne nawyki żywieniowe, aby w kolejnej części zapoznać się z przykładowym, dwu tygodniowym jadłospisem i listą zakupów.

Na końcu książki znajdziemy ponad 40 stron przepisów na zdrowe i sycące dania bezmięsne.

„Plan Campbella” to świetne wprowadzenie w świat diety wegańskiej. Zwłaszcza dla osób, których największy problem stanowi przełożenie dotychczasowej wiedzy na praktykę. Nie wiesz jakie produkty wybrać, jak przygotować sobie zbilansowane menu na cały dzień? Nie wiesz jak powinny wyglądać wegańskie zakupy? Ta książka jest dla Ciebie!

„Plan Campbella” jest przejrzystym, zwięzłym i gruntownie napisanym przewodnikiem dla osób, które chcą polepszyć swój stan zdrowia, stosując dietę opartą na pełnowartościowych pokarmach roślinnych. Nie ma lepszego eksperta w tej dziedzinie niż dr Tom Campbell.

Rip Esselstyn, autor „28 dni do zdrowia”

Facebook Comments

Możesz również polubić…

Shares
Skip to content