Najciekawsze książki o wegetarianizmie cz.1

Rynek książek o tematyce diet wegetariańskich w Polsce ciągle rośnie. Postanowiliśmy uporządkować nieco sytuację i przedstawić wam spis kilkunastu, szczególnie przez nas polecanych książek. Dla wszystkich, którzy dopiero zastawiają się nad dietą wegetariańską i szukają sprawdzonych, rzetelnych (!) informacji i dla tych, którzy od lat nie jedzą już mięsa ale szukają dodatkowych inspiracji i faktów, a także dla tych, którym potrzebne są odnośniki do aktualnych badań naukowych nad wpływem diety roślinnej na zdrowie. Znajdzie się coś także dla miłośników gotowania.

Dieta roślinna na co dzień /Julieanna Hever/
Dieta_roslinna_na_co_dzienNajbardziej kompleksowy przewodnik po diecie wegańskiej wydany w Polsce. Dieta roślinna od A do Z. Wszystkie najważniejsze zasady dietetyczne zebrane w jednym miejscu. Książka, po przeczytaniu której mamy już wystarczająco dużo wiedzy by bezpiecznie i z głową wyeliminować produkty odzwierzęce z menu.

Autorka wyjaśnia najważniejsze kontrowersje związane z dietą wegańską, przedstawia oficjalne stanowiska organizacji medycznych, podpowiada gdzie szukać poszczególnych makro i mikro składników, opisuje zalety diety roślinnej dla dzieci i seniorów, a dodatkowo publikuje dziesiątki sprawdzonych przepisów do wypróbowania!

Widelec zamiast noża /Gene Stone/
Widelec_zamiast_nozaKsiążka napisana na podstawie bestsellerowego filmu „Widelce ponad noże”. Praca zawiera skrót wiadomości na temat komponowania diety roślinnej i jej pro zdrowtnych właściwości.

Całość przeplatana jest historiami osób, którym dieta roślinna pomogła w walce z chorobami serca i cukrzycą.

Druga połowa książki to zbiór ingtersujących przepisów roślinnych. Doskonała książka na prezent dla bliskich!

Jedz i Biegaj /Scott Jurek/
jedz_i_biegaj_600_piks_Inspirująca historia Scotta Jurka – jednego z najbardziej uznanych ultramaratończyków na świecie i wieloletniego weganina. Scott wygrywał najtrudniejsze wyścigi świata – ultramaratony na dystansie ponad 160 i 200 km. Czy dieta roślinna pomogła Scottowi w zwycięstwach? Jak wygląda jadłospis jednego z najlepszych sportowców świata?

Autor z humorem opisuje swoje perypetie na drodze do weganizmu i biegów ultra przeplatając całość swoimi najciekawszymi przepisami na energetyczne i regenerujące potrawy. Książka, która ponad wszelką wątpliwość udowadnia, że weganizm i sport doskonale się uzupełniają.

W obronie wegetarianizmu /Roman Pawlak/
wowStosunkowo krótka, pełna merytorycznej wiedzy na temat diety wegetariańskiej.

Dużo badań, podpowiedzi dotyczących kompletowania menu, rozprawa z najważniejszymi mitami diet bezmięsnych.

Dobry podręcznik dla początkujących wegetarian i wegan. Sprawdzone źródło informacji!

.

Nowoczesne zasady odżywiania /T. Collin Campbell/
nowoczesne-zasady-odzywiania-o18784Głośna książka „China Study”, profesora T. Colina Campbella, która opisuje jedne z największych badań nad zależnością diety i chorób nowotworowych. Autor opisuje dziesiątki badań i eksperymentów nad wpływem diety na nasze zdrowie. Demaskuje najczęstsze mity na temat roli białka zwierzęcego i podpowiada jak z głową ułożyć dietę roślinną.

Książka dla wszystkich, którzy szukają naukowej podbudowy dla diety wegańskiej, tabel, statystyk, odnośników do badań i bogatej bibliografii.

Facebook Comments

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 09-03-2014

    […] Przedstawiamy drugą część naszego wpisu na temat najciekawszych, wydanych w naszym kraju, książek na temat diet bezmięsnych. Pierwsza część artykułu dostępna jest tutaj. […]

Shares
Skip to content